REKLAMA
REKLAMA

Zapraszamy na ferie z bębnami świata

SANOK / ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Od poniedziałku, 02 lutego zapraszamy do Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zagórzu na warsztaty bębniarskie prowadzone przez Jacka Dusznika. Poprowadzi on również trzydniowe warsztaty w Sanockim Domu Kultury.

Program warsztatów:

1. Ferie z bębnami świata
Rozpoczęcie: poniedziałek, 02.02.2015 r. – MGOKIS Zagórz

2. Trzydniowe warsztaty bębniarskie (dla dzieci od 6 roku życia)
09 – 11.02.2015 r  – SDK Sanok (sala nr 15)
Zapisy w sekretariacie SDK Sanok lub pod nr 13 463 10 42

Cel warsztatów: 
– integracja grupy
– budowanie zespołu
– rozwój kreatywności
– rozwój koordynacji ruchowej
– relaks i zabawa

Sposób prowadzenia warsztatów bębniarskich:
– prezentacja instrumentów pochodzących z różnych stron świata
– wstępna nauka gry na bębnach
– składanie rytmów
– jeden zespół, jeden rytm

Głównym założeniem warsztatów jest edukacja i rozrywka. Zajęcia skupiają się na zachodnioafrykańskim bębnie djembe, oraz na congach, cajonie, darbuce i wielu innych etnicznych instrumentach perkusyjnych.

11

Jacek Dusznik jest współzałożycielem zespołu Matragona, w którym od 22 lat gra na instrumentach perkusyjnych. Współtworzył cztery płyty, zagrał kilkaset koncertów, uczestniczył w przeglądach i festiwalach.

Grał na wielu rozmaitych instrumentach perkusyjnych z różnych stron świata, takich jak Tabla, Konga, Udu, Darabuka, Djambe , Cajon, bębny obręczowe . Poznał brzemienia i techniki grania, które w naszej kulturze uchodzą za wyjątkowe i egzotyczne.

Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku, kierunku Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej ze specjalnością Edukacja Muzyczna .

– Moja propozycja skierowana jest do ludzi w każdym wieku – dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizowane przeze mnie warsztaty bębniarskie, to być może jedyna szansa zobaczenia, posłuchania na żywo, a przede wszystkim dotknięcia i zagrania na profesjonalnych instrumentach perkusyjnych – zachęca artysta, który postanowił podzielić się swoim doświadczeniem.

dsc_0259

31-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)