REKLAMA
REKLAMA

Zapraszamy na ferie z bębnami świata

SANOK / ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Od poniedziałku, 02 lutego zapraszamy do Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zagórzu na warsztaty bębniarskie prowadzone przez Jacka Dusznika. Poprowadzi on również trzydniowe warsztaty w Sanockim Domu Kultury.

Program warsztatów:

1. Ferie z bębnami świata
Rozpoczęcie: poniedziałek, 02.02.2015 r. – MGOKIS Zagórz

2. Trzydniowe warsztaty bębniarskie (dla dzieci od 6 roku życia)
09 – 11.02.2015 r  – SDK Sanok (sala nr 15)
Zapisy w sekretariacie SDK Sanok lub pod nr 13 463 10 42

Cel warsztatów: 
– integracja grupy
– budowanie zespołu
– rozwój kreatywności
– rozwój koordynacji ruchowej
– relaks i zabawa

Sposób prowadzenia warsztatów bębniarskich:
– prezentacja instrumentów pochodzących z różnych stron świata
– wstępna nauka gry na bębnach
– składanie rytmów
– jeden zespół, jeden rytm

Głównym założeniem warsztatów jest edukacja i rozrywka. Zajęcia skupiają się na zachodnioafrykańskim bębnie djembe, oraz na congach, cajonie, darbuce i wielu innych etnicznych instrumentach perkusyjnych.

11

Jacek Dusznik jest współzałożycielem zespołu Matragona, w którym od 22 lat gra na instrumentach perkusyjnych. Współtworzył cztery płyty, zagrał kilkaset koncertów, uczestniczył w przeglądach i festiwalach.

Grał na wielu rozmaitych instrumentach perkusyjnych z różnych stron świata, takich jak Tabla, Konga, Udu, Darabuka, Djambe , Cajon, bębny obręczowe . Poznał brzemienia i techniki grania, które w naszej kulturze uchodzą za wyjątkowe i egzotyczne.

Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku, kierunku Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej ze specjalnością Edukacja Muzyczna .

– Moja propozycja skierowana jest do ludzi w każdym wieku – dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizowane przeze mnie warsztaty bębniarskie, to być może jedyna szansa zobaczenia, posłuchania na żywo, a przede wszystkim dotknięcia i zagrania na profesjonalnych instrumentach perkusyjnych – zachęca artysta, który postanowił podzielić się swoim doświadczeniem.

dsc_0259

31-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)