REKLAMA
REKLAMA

Zespół ,,HiT Sanok” debiutuje! Zobacz najnowszy klip ,,GPS” (FILM)

Zespół muzyczny „HiT Sanok” debiutuje swoją pierwszą, autorską piosenką z gatunku muzyki rozrywkowej – piosenka „GPS” zapowiada się na prawdziwy HIT!

Rozmowa z Arkadiuszem Habratem, frontmanem i założycielem zespołu HiT Sanok

Skąd pomysł na swoją piosenkę?
Pomysł na autorską piosenkę zrodził się już rok temu, ale przygotowanie tekstu, melodii, aranżacji i teledysku wymagało sporo czasu, stąd realizacja dopiero teraz. Udało się dzięki uporowi i zaangażowaniu z naszej strony i mamy nadzieję, że piosenka będzie się podobać.

Czy tekst i melodię napisaliście sami czy ktoś Wam w tym pomagał?
Melodia refrenu pojawiła się w mojej głowie już jakiś czas temu, ale brakowało zwrotki. Kiedy zabrałem się za piosenkę na poważnie, tak aby powstała całość i można było nagrać kawałek, w kilka wieczorów wymyśliłem tekst i ogólny zarys utworu. Później spotkałem się z saksofonistą zespołu -Łukaszem, by popracować nad „solówką” w piosence – brakuje tego nowoczesnym piosenkom disco, a tego typu wstawki pojawiały się często w muzyce lat 90-tych, stąd chociaż trochę chcieliśmy wrócić tym fragmentem do korzeni tego gatunku.

Teledysk do piosenki jest zrealizowany profesjonalnie, jak wyglądała praca na planie?
To prawda, sami jesteśmy pod wrażeniem efektu końcowego. To, że całość wygląda świetnie zawdzięczamy zaangażowaniu ekipy Studia Filmowego LFILM, która podczas nagrywania materiału sporo podpowiadała. Co do pracy na planie – to ciężka robota. Salon fryzjerski Estillo i Atelier Urody & Relaksu pracowali nad wizerunkiem zespołu oraz modelek i modeli już od 7. rano – na planie teledysku brało udział 19 osób. Nagrywanie materiału rozpoczęliśmy około południa i tak (choć piosenka trwa nieco ponad trzy minuty) pracowaliśmy do późnych godzin wieczornych w klubie nocnym Hotelu**** Nafta. Na szczęście dopisała nam pogoda i dzięki uprzejmości Mirosława Pelczara udało się jeszcze nagrać kilka ujęć z oryginalnym Cadliakiem z 1973 roku. Modelki i modele, pomimo długich godzin na planie cały czas z zaangażowaniem podchodzili do sprawy. Pikanterii teledyskowi dodał pokaz barmański chłopaków z firmy Blue-Fire. Pracę na planie zakończyliśmy degustacją mistrzowskiego tortu z cukierni Wołczański, przygotowanego specjalnie na potrzeby teledysku.

Na filmie widać, że Pana kolega gra na instrumencie podobnym do klarnetu, ale to chyba coś innego?
Tak, Łukasz jest naszym specjalista od efektów specjalnych. Wydobywa je z EWI – elektronicznego instrumentu dętego, za pomocą którego można naśladować prawie wszystkie instrumenty. Wbrew pozorom, gra na EWI nie jest prosta. Pomimo, że Łukasz gra na saksofonie już kilkanaście lat i zdobył kilkukrotnie pierwsze miejsce w Polsce na różnego rodzaju konkursach, minęło sporo czasu, zanim doszedł do takiej techniki gry na EWI.

Wasza debiutancka piosenka wpada w ucho, czy możemy liczyć na kolejne kompozycje?
Oczywiście! Napisałem tekst i muzykę do drugiej naszej piosenki. Planujemy jeszcze w sierpniu realizację kolejnego klipu –pomysł na teledysk jest jeszcze w fazie otwartej.

Zespół HiT Sanok to skład damsko-męski. Kiedy będziemy mogli posłuchać czegoś autorskiego w wykonaniu dziewczyn.
Kobiece głosy zaprezentujemy w kolejnej piosence. Dziewczyny, z którymi współpracujemy, to nie tylko świetne wokalistki, ale prywatnie fajne osoby. Współpraca układa się wyśmienicie, dlatego w projekcie HiT Sanok mamy zamiar działać dłuższy czas.
Dziękuję za rozmowę i życzę sukcesów

Dziękuję i zapraszam wszystkich, którzy jeszcze nie znają naszej piosenki do posłuchania.

Facebook zespołu: www.facebook.com/hitsanok
Oficjalna strona zespołu: www.hitsanok.pl

FOTKA na str glowna

 

12-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: