REKLAMA
REKLAMA

Zryw wolnych serc w powiecie leskim i brzozowskim (ZDJĘCIA)

„Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2015” to przedsięwzięcie, które ma  poruszyć serca wolne od uzależnień, przemocy i obojętności. Inicjatorem akcji jest Komenda Główna Policji.

W promowaniu zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień wzięli również udział mieszkańcy Leska.

Do „Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki” z terenu powiatu leskiego aktywnie włączył się Urząd Miasta i Gminy Lesko oraz wolontariusze z leskiego gimnazjum na czele z panią pedagog Anną Sopata, którzy podczas obchodów Dni Leska odczytali odezwę społeczności PaT skierowaną do wszystkich pokoleń, grup zawodowych oraz społecznych . Podczas wspólnego promowania zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień odbył się happening „Zryw Wolnych Serc”, w którym udział wzięło wielu młodych mieszkańców naszego miasta.Wczoraj w obiektach Zespołu Szkół w Dydni odbył „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”. Jego celem było poruszenie serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali naklejki promujące to przedsięwzięcie i uczestniczyli w odczytaniu odezwy społeczności PaT skierowanej do wszystkich pokoleń, grup zawodowych i społecznych.

Wczoraj w obiektach Zespołu Szkół w Dydni podczas świętowania Dnia Dziecka odbyło się spotkanie profilaktyczne pod nazwą „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”. Podstawowym celem tego przedsięwzięcia jest promowanie życia wolnego od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Popiera serca ludzi wolnych od przemocy i obojętności. Serca piękne i zdrowe, w trosce o zdrowie zarówno fizyczne jak i społeczne. Serca ludzi silnych i pomocnych innym. „Ogólnopolski Głos Profilaktyki” został zorganizowany przez Policję wspólnie z samorządami, adresowany do wszystkich, by chronić dzieci i młodzież przed czyhającymi na nie niebezpieczeństwami związanymi z uzależnieniem.

W akcję aktywnie się włączyli się brzozowscy policjanci. Funkcjonariusze w ramach odbywającego się spotkania udzielali uczestnikom porad z zakresu bezpieczeństwa osób zagrożonych narkomanią, alkoholizmem oraz przemocą wśród dzieci i młodzieży. Każda z osób biorących udział w imprezie otrzymała naklejkę promującą tę akcję i mogła nabyć  również ulotki i materiały profilaktyczne dotyczące życia zdrowego i wolnego od wszelkich uzależnień.

Ponadto dzieci  biorące udział w promującym zdrowy styl życia spotkaniu skorzystały z obecności policjantów i z bliska mogły się przyjrzeć elementom wyposażenia policyjnego oraz wsiąść do radiowozu.

źródło: KPP Lesko, KPP Brzozów

02-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)