REKLAMA
REKLAMA

1,5 tysiąca osób „Na kocyku”. Piknik na Zakuciu (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W minioną niedzielę 26 czerwca na zagórskim obiekcie sportowo-rekreacyjnym „Zakucie” odbył się Piknik Rodzinny „Na kocyku”, w którym udział wzięło około 1,5 tysiąca osób.

Organizatorem tej aktywnej formy spędzenia wolnego czasu był Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagórzu oraz pracownicy firmy TRI Poland w Zagórzu. Piękna słoneczna pogoda oraz szereg atrakcji przyciągnęły mieszkańców nie tylko zagórskiej gminy ale także pobliskiego Sanoka i  odpoczywających w Zagórzu turystów. Organizatorzy zadbali przede wszystkim o najmłodsze pociechy ale nie tylko. Maluchy mogły korzystać z darmowych dmuchanych zjeżdżalni, pomalować twarze, pograć w piłkę czy też pojeździć terenowym samochodem, który został udostępniony przez Bieszczadzki Klub Pojazdów Zabytkowych „Weteran”. 150 dzieci objętych wsparciem Ośrodka otrzymało vouchery na darmową kiełbaskę, soczek, popcorn i watę cukrową. Młodzi artyści mogli wziąć udział w konkursie piosenki dziecięcej. Nagrody były przygotowane nie tylko dla zwycięzców ale dla wszystkich uczestników rywalizacji. Najbardziej aktywni wzięli udział w zawodach piłki siatkowej do którego zgłosiły się cztery drużyny.

image010

W zabawie uczestniczyli również sami organizatorzy – pracownicy MGOPS zostali „wyzwani” przez pracowników TRI Poland na pojedynek w siatkówce plażowej. Drużyna OPS zwyciężyła wynikiem 2:1, ale w przyszłym roku szykuje się emocjonujący rewanż:)

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu ratowniczego przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Zagórzu. Zagórscy Policjanci także zaprezentowali sprzęt bojowy oraz odbyli z młodzieżą pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Natomiast pracownicy Nadleśnictwa w Lesku zaprezentowali  wspaniałe stanowisko edukacyjne w którym każde dziecko mogło popisać się swoją wiedzą w quizach i konkursach przyrodniczych okraszonych pięknymi upominkami. Spore podziękowania należą się Dyrektorowi SPZOZ w Lesku, który nieodpłatnie udostępnił  karetkę a pracownikom pogotowia ratunkowego za przeprowadzenie szkolenia dla dzieci kursu resuscytacji.  Wszyscy uczestniczący w  pikniku mogli skosztować smakołyków przygotowanych przez Centrum Integracji Społecznej w Sanoku. Oprócz służb mundurowych o bezpieczeństwo najmłodszych podczas całej imprezy dbali  również pracownicy MGOPS w Zagórzu pracownicy  TRI Poland oraz wolontariusze z koła naukowego „Przyjazna dłoń” zrzeszającego studentów kierunku pracy socjalnej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku Znakomite nastroje i wyśmienity humory  powodowały, że pomimo „afrykańskiego upału” uczestnicy bawili się przy muzyce DJ Rufio  do późnych godzin popołudniowych.

materiały nadesłane

30-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)