REKLAMA
REKLAMA

27-letnia Ukrainka sfałszowała stemple kontroli granicznej. Kara: 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata

PODKARPACIE. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej zatrzymali wczoraj 27 – letnią obywatelkę Ukrainy, która w swoim paszporcie miała podrobione 4 stemple kontroli granicznej – każdy pochodzący z innego kraju.

Kobieta wracała z Europy Zachodniej, gdzie prawdopodobnie podejmowała działalność zarobkową. W jej paszporcie funkcjonariusze SG z Medyki ujawnili cztery podrobione odciski stempli kontroli granicznej: słowacki, węgierski, polski i grecki. Ukrainka decydując się na podrobienie stempli chciała uniknąć odpowiedzialności karnej za przeterminowany pobyt na terenie Unii Europejskiej.

Kobieta za popełnione przestępstwo – fałszerstwo dokumentów została skazana na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 2 lata. Ponadto otrzymała decyzję o zobowiązaniu do powrotu z jednoczesnym zakazem wjazdu na teren Polski przez okres 1 roku.

W ubiegłym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG ujawnili prawie 1,5 tysiąca przypadków fałszerstw dokumentów, w 2014 roku takich zdarzeń było 800.

14-84378

źródło: BiOSG

15-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)