REKLAMA
REKLAMA

82 nowych funkcjonariuszy zasiliło szeregi podkarpackiej policji (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Niezwykle podniosły charakter miała uroczystość ślubowania nowo przyjętych policjantów. 82 funkcjonariuszy wypowiedziało słowa roty ślubowania przyjmując na siebie obowiązki i trudy policyjnej służby.

Młodzi policjanci już za kilka miesięcy rozpoczną swą zawodową drogę w jednostkach garnizonu podkarpackiego.

Uroczysty apel zgromadził w sali kolumnowej (14 bm.) Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego wiele osób. 82 nowo przyjętych policjantów – w obecności kadry kierowniczej podkarpackiej Policji, przedstawicieli władz administracji rządowej i samorządowej oraz swoich najbliższych – wypowiedziało słowa roty ślubowania. Młodzi funkcjonariusze przyjęli na siebie wielką odpowiedzialność. Od tej pory będą „…strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia”. 63 policjantów i 19 policjantek odebrało legitymacje służbowe z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie nadinsp. Krzysztofa Pobuty. Gratulacje i życzenia przekazali im Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart oraz Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Bogdan Romaniuk.

Wszyscy ślubujący funkcjonariusze to najlepsi z najlepszych. Żeby wstąpić w szeregi Policji musieli przejść wieloetapowy proces rekrutacyjny i spełnić wysokie wymagania. Potwierdzili, że mają ogromną wiedzę i umiejętności. Teraz przed nimi kilkumiesięczne szkolenie podstawowe, po którym rozpoczną służbę w swoich macierzystych jednostkach na terenie naszego województwa.

KWP

15-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)