REKLAMA
REKLAMA

Adrian Bury z Bażanówki na testach w słowackim Tatranie Preszów (ZDJĘCIA)

Niespełna 16 letni bramkarz z Bażanówki przebywał przez dwa dni na testach w słowackim klubie pierwszoligowym Tatran Preszów. Zaproszenie otrzymał od trenera bramkarzy zarówno pierwszego zespołu, jak i grup juniorskich w Tatranie Marosa Ferenca

byłego bramkarza Reprezentacji Słowacji w kategoriach wiekowych U –13 oraz U-19.

W pierwszym dniu odbył trening bramkarski pod okiem trenera Ferenca, a po nim trenował z rocznikiem 99 (trener Marek  Petruš). Obok trenował rocznik 2000 prowadzony przez byłego Reprezentanta Słowacji Ľuboša Reitera.
W drugim dniu testów Adrian Bury został zaproszony na trening pierwszego zespołu (jako widź), który prowadził Stanislav Varga były Reprezentant Słowacji, zawodnik między innymi takich klubów jak Sunderland, West Bromwich Albion, Celtic Glasgow.

Po treningu seniorów rozegrał 45 minut w meczu sparingowym z węgierskim klubem Diosgyor Miszkolc. W meczu tym wykazał się 3 znakomitymi interwencjami ratując słowacki zespół od utraty gola. Zespół Tatrana mecz przegrał 1-0.

Mecz juniorów oglądał cały sztab szkoleniowy pierwszego zespołu oraz trener koordynator grup młodzieżowych Stefan Michalik.

Dwudniowy pobyt młodego golkipera z Podkarpacia został wysoko oceniony przez trenera Mariosa Ferenca oraz koordynatora Stefana Michalika, którzy zaproponowali ponowny przyjazd do Preszowa w maju, na cały tydzień.

materiały nadesłane

18-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)