REKLAMA
PIOTR URUSKI Bukowsko Życzenia Powiat Sanocki Urząd Marszałkowski Życzenia Sanok
REKLAMA

Akordeonowe wariacje w sanockim stylu. Bartosz Głowacki: Dziękuję za wspaniałe koncerty (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Za nami już XIX Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe. Przez cztery dni Sanok był muzyczną, artystyczną przystanią. Dla melomanów zagrali wybitni akordeoniści z całej Europy, wśród których nie mogło zabraknąć także Bartosza Głowackiego

, absolwenta Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku.

Imprezę rozpoczął koncert inauguracyjny, podczas którego dla publiczności zagrali Samuele Telari z Włoch oraz Natalia Melnikovica z Łotwy. Oboje na swoim koncie maja wiele prestiżowych nagród w konkursach i festiwalach. Tego wieczoru sanoccy melomani udali się w podróż z muzyką Jascha Lieberman Trio, która przesiąknięta jest elementami muzyki żydowskiej, bałkańskiej, motywami jazzu czy brzmień współczesnych.

Drugi dzień spotkań upłynął pod znakiem Władimira Runczaka. Podczas koncertu jubileuszowego twórczości artysty zagrał duet Lidia Futorska i Irina Serotiuk z Ukrainy. Następnie usłyszeliśmy Orkiestrę Akordeonową „Consona”, znakomity zespół złożony z pedagogów akordeonu z Wilna i całej Litwy, który z ogromnym powodzeniem koncertuje w różnych krajach, trafiając ze swoją muzyką popularną do serc melomanów.

W sobotę na scenie pojawił się Bartosz Głowacki. Wybitny akordeonista znany jest sanockiej publiczności. Absolwent sanockiej PSM I i II st., laureat wielu konkursów i festiwali, Młody Muzyk Roku 2009 w Polsce, finalista Konkursu Eurowizji w Wiedniu w 2010 r., w tym roku kończy Królewską Akademię Muzyczną w Londynie. Podczas sanockiego koncertu towarzyszył mu Robert Luft na gitarze oraz Orkiestra Kameralna PSM pod dyrekcją dr Elżbiety Przystasz. W ich wykonaniu usłyszeliśmy koncert Astora Piazzolli.

Muzyk na portalu społecznościowym Facebook dziękował sanockiej publiczności.

– Dziękujemy za dwa wspaniale koncerty i za obecność podczas spotkań w Sanoku i Zagórzu w ramach Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych! Dziękujemy również dr Elżbiecie Przystasz oraz wszystkim członkom orkiestry! – pisze Bartosz Głowacki na swoim profilu.

Ostatni dzień muzycznego świętowania wypełniła muzyka elektroniczna w wykonaniu Zbigniewa Chojnackiego. Był to także czas koncertu laureatów oraz okazja do wręczenia nagród oraz wyróżnień.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii autorstwa Marka Zakrzewskiego.

26-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.