REKLAMA
REKLAMA

Aleksander Korobczenko w komisji wyłaniającej nowego dyrektora sanockiego szpitala

SANOK / PODKARPACIE. Aleksander Korobczenko, dyrektor Samodzielnego Publicznego Miejskiego Zespołu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Sanoku został nowym członkiem komisji do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora sanockiego szpitala. Uchwała o zmianie składu komisji została przyjęta 11 głosami za. 4 radnych wstrzymało się od głosu.

Siedmioosobowy skład komisji do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora SP ZOZ w Sanoku radni powiatowi powołali 4 lipca. Znaleźli się w niej:

Wacław Krawczyk – przewodniczący,
Alicja Wosik,
Damian Biskup,
Krzysztof Strzyż,
Andrzej Chrobak,
Igor Wójciak,
Kazimierz Węgrzyn – wskazany przez Radę Społeczną SP ZOZ w Sanoku.

Na pierwszym posiedzeniu komisji otwarto koperty z nazwiskami kandydatów na zastępcę Adama Siembaba. W momencie, kiedy okazało się, że w tej grupie jest p.o. dyrektora Grzegorz Panek, stało się jasne, że Igor Wójciak nie będzie mógł uczestniczyć w pracach komisji ze względu na to, że pozostaje w stosunku zależności służbowej do kandydata. W tej sytuacji nie ma on prawa uczestniczyć w pracach komisji, bo zabrania tego ministerialne rozporządzenie. Igor Wójciak złożył on stosowne oświadczenie, czego następstwem było wyłonienie nowego członka komisji.

Zgodnie z przepisami, w składzie komisji musi być lekarz. Zatem Igora Wójciaka mógł zastąpić jedynie inny medyk. Zaprezentowano kandydaturę dyrektora Samodzielnego Publicznego Miejskiego Zespołu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Sanoku Aleksandra Korobczenko. Rada przyjęła projekt uchwały zmieniającej skład komisji 11 głosami za przy 4 wstrzymujących się.

Przypomnijmy, że termin składania dokumentów konkursowych minął 24 sierpnia. Swoje oferty złożyło trzech kandydatów. Mówiło się o kandydacie ze szpitala, byłym dyrektorze i jednym z lekarzy.

1

Aleksander Korobczenko. Foto: archiwum Esanok.pl

13-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)