REKLAMA
REKLAMA

APEL NAUCZYCIELI DO ZARZĄDU POWIATU: Pieniądze przysłoniły Wam wszystko!

SANOK / PODKARPACIE. Udało nam się dotrzeć do treści apelu nauczycieli I i II liceum, który dzisiaj trafi na biurko starosty sanockiego. „Nie takiej polityki oświatowej oczekujemy!”, „Widzicie tylko oszczędności – pieniądze przysłoniły Wam wszystko!!!” – czytamy w odezwie.

Sanok 07.04.2016 r.

Apel
Do  Zarządu i Rady Powiatu Sanockiego

Wyrażamy kategoryczny sprzeciw wobec podjętej przez Zarząd decyzji o kolejnej redukcji liczby oddziałów w sanockich liceach ogólnokształcących. Na przestrzeni ostatnich czterech lat zlikwidowano aż 6 oddziałów w I i II LO, czyli pozbawiono 180 gimnazjalistów rocznie możliwości podjęcia nauki w liceum.

I LO i II LO w Sanoku to szkoły, które szczycą się najlepszymi wynikami egzaminów maturalnych. Ich uczniowie odnoszą liczne sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, co powoduje bardzo duże zainteresowanie  absolwentów gimnazjów i rodziców podczas corocznej rekrutacji. Zmniejszenie liczby oddziałów spowoduje drastyczne odejście naszej młodzieży do liceów w Lesku, Rymanowie, Krośnie, Brzozowie.

Przeraża nas brak jakiejkolwiek wizji sanockiej oświaty ponadgimnazjalnej – arbitralne decyzje rujnują zaufanie do władzy, która nie konsultuje swoich działań nawet z Radą Powiatu. W ten sposób Zarząd lekceważy swoich wyborców.

Nie takiej polityki oświatowej oczekujemy!

Przeraża nas także dysproporcja w planowanej liczbie klas. Zarząd chce utworzyć aż 20 oddziałów w szkołach zawodowych i tylko 9 w liceach ogólnokształcących (I LO – 5, II LO – 4). Błędnym jest myślenie, że uczniowie, którzy nie dostaną się do naszych liceów, wybiorą szkoły zawodowe. Ograniczenie możliwości edukacji w liceum zdecydowanie utrudni kontynuację nauki na studiach wyższych. Decyzja Zarządu odbiera prawo wyboru ścieżki edukacyjnej dziecka, a przecież „dziecko to inwestycja a nie koszt” (B. Szydło).

Panie i Panowie Radni! Pytamy Was – gdzie chcecie kształcić przyszłych lekarzy, prawników, psychologów (a w jakich szkołach uczyły się Wasze dzieci???) Kto będzie tworzył kulturę w powiecie?

Widzicie tylko oszczędności – pieniądze przysłoniły Wam wszystko!!!

Twierdzicie, że zależy Wam na jakości sanockiej edukacji ponadgimnazjalnej, tymczasem zmuszacie młodzież do nauki w 32-osobowych klasach i 40-osobowych fakultetach!

Apelujemy o powtórne i wnikliwe rozpatrzenie kwestii szkolnictwa ponadgimnazjalnego w powiecie sanockim, zgodnej z oczekiwaniami społeczności lokalnej. Podstawową zasadą Konstytucji RP jest wolność wyboru, między innymi kierunków kształcenia. Likwidacja kolejnych oddziałów jest łamaniem swobód obywatelskich!!!

źródło: materiały nadesłane

ZOBACZ RETRANSMISJĘ XXIV SESJI RADY POWIATU SANOCKIEGO

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Nauczyciele: Krzywdzicie młodzież! Starosta: Opublikujemy pełne dane (FILM, ZDJĘCIA)

08-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)