REKLAMA
REKLAMA

BESKO24.PL: Stomatolog w szkole na wyciągnięcie ręki. Uczniowie skorzystają bezpłatnie (ZDJĘCIA)

BESKO24.PL / PODKARPACIE. W Zespole Szkół w Besku od nowego roku szkolnego funkcjonuje gabinet stomatologiczny. Bezpłatnie mogą z niego skorzystać dzieci i młodzież. To ciekawa inicjatywa, szczególnie, że takie gabinety raczej znikają z placówek oświatowych.

Dla nas to świetna sprawa. Szkoły w małych miejscowościach nie mają dużego dostępu do takich gabinetów. Nasi uczniowie do tej pory do stomatologa chodzili płatnie. Obecnie, z uwagi na umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, z usług dentysty skorzystają za darmo – mówi Arkadiusz Nycz, dyrektor Zespołu Szkół w Besku.

Pomysł na otworzenie gabinetu stomatologicznego był wspólną inicjatywą włodarzy gminy, dyrekcji szkoły oraz stomatologa.

Rozmowy trwały od początku tego roku. Gmina wyremontowała poczekalnie dla pacjentów oraz toalety, natomiast w mojej gestii leżało wyposażenie gabinetu oraz kontrakt z NFZ. Udało się i od 1 września dzieci bezpłatnie mogą skorzystać z moich usług – wyjaśnia Karolina Ochałek, lekarz dentysta.

4

Dwa razy w roku mali pacjenci, za zgodą rodziców, będą uczestniczyć w zabiegach zabezpieczających przed próchnicą. Dzieci będą również zapraszane na przeglądy dentystyczne.

Pozwoli to na szybką reakcję ze strony rodziców. Dziecko po takim przeglądzie przyniesie jasną informacje czy wszystko jest w porządku czy należy podjąć jakieś leczenie – dopowiada dyrektor.

W tym miejscu warto także podkreślić, że Karolina Ochałek specjalizuje się w stomatologii dziecięcej
Praktykuje od pięciu lat. Jest również laureatką nagrody Dentysta Roku 2015 w województwie podkarpackim. Głosowanie zorganizowano w Internecie na portalu ogólnopolskim, gdzie zdobyła największą ilość głosów swoich pacjentów.

To olbrzymia satysfakcja i wyróżnienie. W pracy z dziećmi bardzo ważne jest dobre podejście, rozmowa, zajęcie uwagi. Nie oszukujmy się, wizyta u stomatologa dla maluchów nie jest niczym przyjemnym. Moją rolą jest sprawić, aby zniknął dyskomfort i badanie nie było takie straszne – kwituje Karolina Ochałek.

Obecnie gabinet działa trzy dni w tygodniu, natomiast są starania, aby stomatolog mógł codziennie przyjmować pacjentów.

foto: Ł. Pęcak

14-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)