REKLAMA
REKLAMA

„Bieszczadzki Żaczek” pełen pasażerów. Czy niebawem pojedzie na Słowację? (FILM)

„Bieszczadzki Żaczek” pełen pasażerów. Czy niebawem pojedzie na Słowację? (FILM)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Wystarczyła piękna zimowa aura poparta konsekwentnymi działaniami promocyjnymi zespołu KochamKolej.pl aby tytułowy pociąg wypełnił się pasażerami w stopniu znanym z ubiegłorocznych kursów weekendowych relacji Jasło – Komańcza.

– Słońce, śnieg plus odrobina promocji spowodowały, że w naszym pociągu znów zrobiło się tłoczno, co dowodzi jak ogromny potencjał turystyczny drzemie w bieszczadzkich szlakach kolejowych. Zwiększona frekwencja zbiegła się w czasie bardzo pozytywnymi i obiecującymi kolejowymi informacjami, które w sobotę 16 stycznia dotarły do nas od posła Wojciecha Buczaka mówi Jerzy Zuba – pełnomocnik Burmistrza Zagórza ds. kolei i główny koordynator kampanii społecznej KochamKolej.pl

Mowa tu o: uwzględnieniu w tegorocznym planie pracy sejmowej Komisji Infrastruktury wyjazdowego posiedzenia w Bieszczadach poświęconego problematyce modernizacji infrastruktury drogowo-kolejowej na terenach mniej zurbanizowanych oraz interpelacji posła Wojciecha Buczaka w sprawie problemów komunikacyjnych na polsko – słowackim pograniczu. Jak się okazuję pierwszą z wymienionych tu inicjatyw Wojciech Buczak sygnalizował już podczas ubiegłorocznego podsumowania wakacyjnych połączeń kolejowych w Łupkowie. Jako ówczesny wicemarszałek województwa podkarpackiego obiecał wolontariuszom KochamKolej.pl , że jeśli uzyska poselski mandat to będzie dążył do zorganizowania takiego spotkania i słowa dotrzymał. Od samego początku rękę na przysłowiowym pulsie kolejowych spraw trzymał burmistrz Zagórza Ernest Nowak deklarując już na początku grudnia ubiegłego roku wolę współorganizacji kolejarskiego forum przez zagórski samorząd. Swe poparcie dla przedmiotowej kwestii wyrażali lokalni parlamentarzyści, ale o finalnym powodzeniu inicjatywy przesądziła przychylność i osobiste zaangażowanie Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

– Od pewnego czasu obserwujemy wyraźny wzrost zainteresowania koleją. Potencjał turystyczny bieszczadzkich szlaków kolejowych jest ogromny. Aby go właściwie zagospodarować i wykorzystać w rozwoju Gminy Zagórz intensyfikujemy kontakty i współpracę z lokalnymi przewodnikami i właścicielami firm turystycznych. Mam nadzieję, że wspólnie wypracowane rozwiązania uda się wdrożyć już podczas zbliżających się ferii – podkreśla zagórski burmistrz.

 PISMO BURMISTRZA ERNESTA NOWAKA DO POSŁA NA SEJM RP WOJCIECHA BUCZAKA – pobierz pdf.pismo1
INTERPELACJA POSŁA NA SEJM RP WOJCIECHA BUCZAKA – pobierz pdf.pismo2 pismo3 pismo4

18-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)