REKLAMA
REKLAMA

Błędy przy rewitalizacji Placu Św. Michała. Miasto zapłaci karę

SANOK / PODKARPACIE. W dniu 27.10.2016 r. do Urzędu wpłynęła ostateczna decyzja Urzędu Marszałkowskiego nakładająca karę finansową w wys. 272 576,74 zł za błędy przy prowadzeniu procedury zamówień publicznych przy realizacji zadania

pn. „Sanocki Park Dziedzictwa Kulturowego. Etap VII. Rewitalizacja placu św. Michała wraz z przyległymi ulicami:, na którą to realizację została zawarta umowa z Urzędem Marszałkowskim w dniu 14.07.2011 r.

Burmistrz Miasta podejmował działania zmierzające do anulowania kary polegającej na dwukrotnej odmowie protokołu weryfikacyjnego raz w dniu 20.01. br, a drugi w dniu 22.02. br. Po dwukrotnej odmowie podpisania protokołu weryfikacyjnego Urząd Marszałkowski wydał decyzję nakazującą zapłatę w wysokości 272 576,4 zł wraz z należnymi odsetkami od dnia płatności pierwszej transzy tj. od 04.05.2012 r. w wys. 97 674 zł, co ostatecznie stanowi kwotę 370 220 zł.

Burmistrz dwukrotnie składał odwołanie od tej decyzji, jednak decyzja ta została utrzymana w mocy. W najbliższym czasie Skarbnik dokona przelewu na wskazane konto. Dalsze opóźnianie zwrotu tych należności powodować będzie odsetki karne, które kwotę tę będą podwyższać.

Po zapłaceniu tych należności karnych Burmistrz złoży skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, która będzie ostatnią szansą na odzyskanie zapłaconej kwoty.

395

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Miasto musi zwrócić 270 tys. zł za rewitalizację Placu św. Michała!

31-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)