REKLAMA
REKLAMA

BRZOZÓW: Oferowała pracę za granicą. Usłyszała 35 zarzutów oszustwa

BRZOZÓW / PODKARPACIE. 37-letnia mieszkanka powiatu brzozowskiego usłyszała 35 zarzutów oszustwa. Podejrzana miała oferować pracę za granicą i pobierać pieniądze na pokrycie przyszłych kosztów transportu lub zakwaterowania. Łącznie doliczono się kilkunastu tys. zł przekazanych kobiecie. Za popełnione przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie zakończyli postępowanie w sprawie 37-letniej kobiety podejrzanej o oszustwa. Mieszkanka powiatu brzozowskiego usłyszała łącznie 35 zarzutów.

Na przełomie 2015 i 2016 r. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krośnie zakończyli postępowanie przygotowawcze prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie w sprawie oszustw, gdzie sprawca za pośrednictwem portalu internetowego oferował pracę na terenie państw Europy Zachodniej.

Z tytułu pokrycia przyszłych kosztów transportu lub zakwaterowania pobrał łącznie kilkanaście tys. zł. W ciągu kilku miesięcy wprowadził w błąd oraz doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem 35 osób zainteresowanych podjęciem pracy za granicą. Pieniądze pobierał podczas organizowanych spotkań. Popełniane przestępstwo było jego stałym źródłem dochodu. Oszustwa te miały miejsce na terenie Krosna i powiatu krośnieńskiego.

Policjanci zebrali materiał dowodowy, ustalili i przesłuchali pokrzywdzonych. Osobą, która oszukiwała w ten sposób ludzi okazała się 37-letnia mieszkanka powiatu brzozowskiego. Kobieta usłyszała 35 zarzutów oszustwa. Przyznała się do winy i dobrowolnie poddała się karze, w tym naprawiania szkody na rzecz wszystkich pokrzywdzonych.

Za popełnienie czynu z art.286 § 1 Kodeksu Karnego grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie przestrzegają przed fałszywymi ogłoszeniami o pracę, w tym także tymi, które zamieszczane są w Internecie. Działania oszustów działających w ten sposób skierowane są do osób szukających zatrudnienia. Oszuści bezwzględnie wykorzystując determinację zainteresowanych podjęciem pracy, doprowadzając ich do niekorzystnego rozporządzenia środkami finansowymi. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności wobec osób oferujących nam pracę oraz sprawdzanie ich wiarygodności. Przypominają również, że udostępnianie niepowołanym osobom dowodu osobistego lub jego skanu, grozi kradzieżą tożsamości.

źródło: KPP Brzozów

10-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)