REKLAMA
REKLAMA

BRZOZOW24.PL: 17 kg nielegalnego tytoniu w zbiorniku

BRZOZOW24.PL / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci udaremnili przemyt 17 kilogramów tytoniu. Funkcjonariusze znaleźli go w volkswagenie w specjalnie przystosowanym do tego zbiorniku paliwa.

Policjanci z Brzozowa uzyskali informację, że przez teren powiatu może przejeżdżać samochód, w którym prawdopodobnie znajdują się wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy.

Funkcjonariusze zwrócili uwagę na volkswagena passata. W Zmiennicy zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. W trakcie legitymowania zauważyli w samochodzie foliowy worek, który był ukryty pod przednim siedzeniem. W worku znajdował się tytoń.

123

33-latek podczas kontroli zachowywał się nerwowo. Do przydrożnego rowu wyrzucił też dwa telefony komórkowe.

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Izby Celnej. Zainteresowanie policjantów wzbudził korek zbiornika paliwa, który w ogóle się nie otwierał. W bagażniku funkcjonariusze ujawnili specjalny otwór, w którym znajdowały się worki z tytoniem. Okazało się, że mężczyzna ukrył je w przerobionym do tego celu zbiorniku paliwa. W środku znajdowało się jeszcze 16 takich samych worków.

33-letni mieszkaniec gminy Sanok posiadał łącznie 17 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Popełnił wykroczenie skarbowe z art. 65 § 4 i 94 § 4 kodeksu karnego skarbowego. Grozi mu za to kara grzywny i przepadek zabezpieczonego towaru.

KPP Brzozów

19-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)