REKLAMA
REKLAMA

BRZOZOW24.PL: Pijany spowodował wypadek i uciekł

BRZOZOW24.PL / PODKARPACIE. 47-latek z Brzozowa trafił do policyjnego aresztu po tym jak spowodował kolizję drogową i uciekł z miejsca zdarzenia. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

W niedzielę około godziny 16.00 do dyżurnego brzozowskiej komendy wpłynęła informacja o kolizji drogowej, do której doszło na ul. Moniuszki w Brzozowie. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna kierujący fiatem włączając się do ruchu zderzył się z toyotą, której kierowca skręcał w lewo. Sprawca kolizji uciekł z miejsca. Funkcjonariusze natychmiast podjęli za nim pościg.

Przy jednej z posesji na terenie Brzozowa policjanci zauważyli pojazd odpowiadający temu ze zgłoszenia. Uszkodzenia jego przedniej części potwierdzały udział w zdarzeniu. W rozmowie z funkcjonariuszami właściciel samochodu nie był w stanie jednoznacznie wskazać osoby, która użytkowała jego fiata. Kilka razy zmieniał swoją wersję. Policjanci sprawdzili jego trzeźwość. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Ostatecznie 47-letni mieszkaniec Brzozowa przyznał się do tego, że to on jest sprawcą tej kolizji. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy i po wytrzeźwieniu przedstawili zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowcy nie ominie również kara za spowodowanie kolizji.

1657273752

źródło: KPP Brzozów

30-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)