REKLAMA
CUK
REKLAMA

BRZOZÓW24.PL: Wziął policjantów na muszkę. Wylądował w areszcie

BRZOZÓW24.PL / PODKARPACIE. Do policyjnego aresztu trafił mężczyzna, który podczas kontroli drogowej wyciągnął pistolet i skierował w kierunku policjantów. 21-letni kierowca nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy i nie chciał okazać dokumentów.

Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W niedzielę brzozowscy policjanci pełnili służbę na terenie Górek, gdzie wykonywali czynności związane z zabezpieczeniem odbywającego się tam festynu. W pewnym momencie, przed północą, funkcjonariusze zwrócili uwagę na volkswagena z norweskimi numerami rejestracyjnymi. Kierujący nim mężczyzna bardzo powoli podjeżdżał w kierunku policjantów. Kierowca zatrzymał się w pobliżu radiowozu.

Policjanci podjęli czynności służbowe wobec mężczyzny. Podczas kontroli młody człowiek nie wykonywał żadnych poleceń funkcjonariuszy, a jego zachowanie było aroganckie. Gdy jeden z policjantów poprosił o okazanie dokumentów, ten wkładając rękę między siedzenia, wyciągnął pistolet, kierując go w stronę policjantów. Funkcjonariusze odebrali broń napastnikowi i go obezwładnili. Okazało się, że był to pistolet pneumatyczny typu wiatrówka. Był naładowany i gotowy do użycia. Dodatkowo podczas przeszukania pojazdu policjanci ujawnili w schowku plastikowe pudełko, a w nim 53 śruty.

Kierowcą volkswagena okazał się 21-letni mieszkaniec Brzozowa. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Później swoje zachowanie tłumaczył tym, że chciał tylko pokazać policjantom, jaką ma broń. Ostatecznie został przewieziony do brzozowskiej komendy i osadzony w policyjnym areszcie.

Mężczyzna usłyszał zarzut zmuszania policjantów do odstąpienia od czynności służbowych i przyznał się do jego popełnienia. Niebawem odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 3 lat.

651639669KPP Brzozów

20-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)