REKLAMA
REKLAMA

BUDŻET OBYWATELSKI: Które inwestycje zwyciężą? Do wydania jest 350 tysięcy złotych

SANOK / PODKARPACIE. Zakończyło się posiedzenie zespołu do spraw budżetu obywatelskiego. Spośród wszystkich zgłoszonych propozycji do realizacji, trzy odrzucono. Na pozostałe mieszkańcy będą oddawać swoje głosy.

Protokół z dzisiejszego posiedzenia będzie gotowy już jutro. Trzy zadania zgłoszone do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego zostały odrzucone – mówi Edward Olejko, wiceburmistrz Sanoka do spraw gospodarki komunalnej i architektury.

Wśród nich jest propozycja budowy kaplicy przedpogrzebowej w Olchowcach, budowa kanalizacji deszczowej przy ul. Wiśniowej oraz realizacja chodnika na Błoniach.

Witold_Swiech_006_Rynek_Sanok

Te projekty odrzucono głównie z przyczyn formalnych. W przypadku kaplicy przedpogrzebowej to przedsięwzięcie wieloletnie i z pewnością 60 tys. złotych to zbyt mała kwota, aby je zrealizować. Projekt dotyczący kanalizacji deszczowej także nie może być zrealizowany. Właścicielem sieci jest powiat. Natomiast chodnik na Błoniach nie jest na naszym terenie. Ponadto za rok ulica Prugara Ketlinga oraz Kochanowskiego będą przebudowywane – wyjaśnia Edward Olejko.

Lista pomysłów, na które będzie można oddawać głosy, w całości będzie znana w przyszłym tygodniu. Jednak już dzisiaj wiadomo, że wśród propozycji znalazła się ścieżka rowerowa, nowe nawierzchnie ulic oraz projekt na odświeżony wizerunek parku miejskiego  z ławeczkami, strefą zakochanych, muzyki oraz światła. Do wydania jest blisko 350 tys. złotych, czyli po 50 tysięcy dla każdej z dzielnic.

08-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)