REKLAMA
REKLAMA

BURMISTRZ PIÓRO: Miasto robi wszystko, aby uratować hokej! (WYWIAD)

SANOK / PODKARPACIE. Znajdzie się 300 tysięcy złotych na szkolenie grup młodzieżowych STSu. Taką deklarację przedstawiają radni, a powołuje się na nią burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro. Włodarz miasta mocno wierzy, że tradycje Sanockiej Republiki Hokejowej nie zostaną zaprzepaszczone.

Esanok.pl: Panie Burmistrzu, mamy już drugą połowę  czerwca, ą wciąż nie wiemy, co dalej z seniorskim hokejem?

Tadeusz Pióro: Robię wszystko, co w mojej mocy, aby drużyna wystartowała w rozgrywkach. Stwórzmy zespół oparty o naszych wychowanków, promujmy młodzież, nawet kosztem wyniku sportowego, ale wystartujmy! Pracuję nad tym, aby to, co zależy od miasta, było przygotowane w stu procentach.

Esanok.pl: Co z finansowaniem młodzieży? Sponsorzy oczekują większego zaangażowania ze strony miasta.

T.P. Kilka dni temu zawnioskowałem o przekazanie kwoty 100 000 złotych z nadwyżki budżetowej na hokejową młodzież. Mam wstępną deklarację radnych,  że w kolejnym budżecie znajdziemy 300 000 złotych na ten cel. Dodatkowo, chcę pomóc działaczom w staraniach o środki z budżetu centralnego. Jestem w stałym kontakcie z Marcinem Ćwikłą. Uważam, że ten świetny niegdyś zawodnik doskonale poradzi sobie w nowej roli. Może liczyć na moją pomoc i wsparcie dyrekcji MOSIRu.

Esanok.pl: Czy to oznacza, że możemy z nadzieją czekać na wieści z klubu?

T.P. Mogę zadeklarować pełne wparcie dla drużyn dziecięcych i młodzieżowych, natomiast los zespołu seniorskiego leży w rękach zarządu klubu i sponsorów. Oczekiwano, że mocniej zaangażujemy się w młodzież i to właśnie robimy. Nasze wsparcie jest większe niż kiedykolwiek wcześniej.  Rozumiem jednak sponsorów, którzy mają swoje plany co do dalszej promocji poprzez sport. Wierzę jednak, że nie zaprzepaścimy wielu lat tradycji Sanockiej Republiki Hokejowej.

red.

tadeusz-pioro

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

HOKEJ: Kibice walczą o przyszłość STSu. „Jeśli poddamy się teraz, hokej nie odrodzi się przez wiele lat” (FILM, ZDJĘCIA)

300 tys. zł na szkolenie młodzieży STSu. Ile dla młodych piłkarzy, siatkarzy, unihokeistów? Radni mają głos (FILM)

HOKEJ: Większość drużyn trenuje od kilku tygodni, a w Sanoku oczekiwanie na decyzje. Najlepsi zawodnicy uciekają

22-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)