REKLAMA
REKLAMA

SZPITAL W SANOKU: Kto zastąpi Adama Siembaba? Nieoficjalnie mówi się o pierwszych kandydatach

SANOK / PODKARPACIE. Niespełna dwa tygodnie po złożeniu rezygnacji z pełnienia funkcji dyrektora SP ZOZ w Sanoku przez Adama Siembaba coraz głośniej mówi się o osobach, które mogłyby przejąć stanowisko kierującego szpitalem. Nieoficjalnie padają pierwsze nazwiska. Wicestarosta Wacław Krawczyk mówi o sporym zainteresowaniu.

9 czerwca 2016 roku Adam Siembab złożył rezygnację z funkcji dyrektora SP ZOZ w Sanoku. Stanowisko to piastował od grudnia 2007 roku. Jak informował wicestarosta Wacław Krawczyk, czarę goryczy miały przelać problemy z oddziałem ginekologiczno-położniczym.

Prosił, aby uszanować jego decyzję. Chce wrócić do zawodu jako lekarz – dodał przed naszą kamerą zastępca starosty sanockiego.

Decyzję o przyjęciu lub odrzuceniu rezygnacji podejmuje zarząd. Na razie nie ma w tej sprawie rozstrzygnięcia, ale nie powinno to zbytnio dziwić, jako, że zarząd powiatu nie ma określonego czasu, w którym jest zobligowany, aby zająć stanowisko.

Mówi się o scenariuszu, który zakłada pełnienie funkcji przez obecnego dyrektora do czasu wyłonienia nowego szefa szpitalnych struktur. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ma on zostać wyłoniony w drodze konkursu.

Również nieoficjalnie wymienia się pierwsze nazwiska kandydatów: Mariusza Kwaśnego – byłego dyrektora Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy i Grzegorza Panka – zastępcy dyrektora SP ZOZ w Sanoku ds. administracyjnych. Pojawiają się także informacje o byłych dyrektorach szpitali, którzy chcą powalczyć o stanowisko w Sanoku.

Wicestarosta Krawczyk na razie nie chce rozmawiać o konkretnych nazwiskach.

Mogę jedynie powiedzieć, że w sprawie objęcia stanowiska dyrektora odebrałem pięć telefonów – zaznacza.

Warto zaznaczyć, że zgodnie z przepisami, wśród kadry zarządzającej szpitalem musi być osoba z wykształceniem medycznym. Na tej podstawie, wiele osób przewiduje, że jednym z zastępców nowego dyrektora będzie Adam Siembab.

W czwartek odbędzie się posiedzenie zarządu powiatu, po którym mamy poznać więcej szczegółów.

Adam Siembab funkcję dyrektora SP ZOZ w Sanoku sprawuje od grudnia 2007 roku. W tym czasie wiele zmieniło się w placówce. Począwszy od zewnętrznych prac, jak nowa elewacja czy dach, przez instalacje elektryczną i główne zasilanie, nowy sprzęt na wielu oddziałach, aż po przeniesienie kardiologii i neurologii ze starego do nowego szpitala.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SZPITAL SANOK: Dyrektor sanockiego szpitala składa rezygnację (FILM)

1

22-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)