Ciężkie warunki i zacięta walka w półmaratonie. Sanoczanie nie zawiedli w Rzeszowie (ZDJĘCIA, WYNIKI)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Aż 21 biegaczy z Sanoka wystartowało w 9. PKO Półmaratonie Rzeszowskim. Najlepiej wypadł Grzegorz Fedak, który zajął 16 miejsce generalnie na 1252 zawodników. Drugie miejsce w kategorii wiekowej wywalczył Marek Nowosielski.

DSCN1958 (1)

Biegacze rywalizowali na dystansie 21 km i 97 m. Wystartowało 1252 osób, w tym 251 kobiet. Oprócz zawodników z całej Polski, do stolicy Podkarpacia przyjechali również reprezentanci Ukrainy i Kenii, którzy zdominowali czołówkę tabeli. Zwyciężył Biwot Wycliffe Kipkorir z czasem 1:05:05.

Trasa atestowana należała do trudnych technicznie. Było dużo podbiegów i zbiegów oraz wiele ostrych zakrętów. Zwrotność utrudniała kostka brukowa. Biegacze musieli radzić sobie w ciężkich warunkach atmosferycznych – wiał mocny i zimny wiatr, a ze względu na deszcz nawierzchnia była śliska.

Bardzo dobrze spisali się nasi biegacze. Dziesiąty spośród Polaków na metę przybiegł Grzegorz Fedak. Bieg ukończył z czasem 1:20:26, co było jego trzecim najlepszym rezultatem na tym dystansie. Sanoczanin zajął 16. miejsce generalnie i czwarte na 396. startujących w kategorii 30/39 lat.

Wysokie, 35. miejsce zajął Marek Szewczyk, osiągając czas 1:23:23. Sanoczanin zajął 7. miejsce na 282. startujących w kategorii 40/49 lat.

Dobry start zaliczył również Robert Lemko. Rezultat 1:27:46 pozwolił na zajęcie 81. miejsca generalnie i 20. w kategorii 40/49 lat.

Z drugiego miejsca w kategorii 60/69 lat mógł cieszyć się Marek Nowosielski. Sanoczanin wykręcił czas 1:28:53, co dało mu 93. pozycję generalnie.

Najlepiej spośród sanoczanek była Marta Leśniak-Popiel. Rezultat 1:48:44 pozwolił na zajęcie 6 miejsca na 56 startujących w kategorii 40/49 lat.