REKLAMA
REKLAMA

Czy w Bieszczadach powstanie Centrum Sportów Zimowych za 300 mln zł? (FILM, ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W Sanoku kompleks basenów z centrum rehabilitacji i odnowy biologicznej za około 20 mln zł. W Zagórzu narciarskie trasy biegowe oraz skocznie o punkcie konstrukcyjnym 70 i 90 metrów, za 16 mln złotych.

W Ustrzykach Dolnych stadion zimowy, strzelnica biathlonowa oraz modernizacja narciarskich tras biegowych i zjazdowych. Inwestycje szacowane są na około 15-20 mln zł. I wreszcie czwarty partner Hotel Arłamów, który planuje budowę olimpijskiego toru saneczkowo-bobslejowego, za około 230 mln zł.

Te wszystkie zadania mają złożyć się na bieszczadzkie, a właściwie Podkarpackie Centrum Sportów Zimowych, które powstałoby we wspomnianym Sanoku, Zagórzu oraz gminie Ustrzyki Dolne.

Potencjalni beneficjenci liczą, że razem będzie łatwiej zrealizować zadania w danych gminach. Pierwszym krokiem walki o wspólny projekt było podpisanie listu intencyjnego przez włodarzy zainteresowanych gmin, starostę bieszczadzkiego, prezesa Zarządu Hotelu Arłamów oraz prezesa Zarządu Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego.

Gminy planują realizować inwestycje przy wsparciu Zarządu Województwa Podkarpackiego oraz Ministra Sportu i Turystyki.

red.

29-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)