REKLAMA
REKLAMA

Czy żywność zmodyfikowana genetycznie GMO zaleje Polskę ?

RZESZÓW / PODKARPACIE. W sobotę w największych miastach kraju dojdzie do protestów przeciwko wprowadzeniu umowy CETA – umowy o wolnym handlu między Unią, a Kanadą. W Rzeszowie zaprotestują Narodowcy.

Traktat CETA ma zostać podpisany 18 października podczas szczytu Unii Europejskiej. Jego głównym celem jest zlikwidowanie barier celnych podczas handlu pomiędzy krajami Unii, a Kanadą.

Umowa ma bardzo wielu przeciwników, którzy ostrzegają, że w wyniku jej podpisania, nawet 100 tysięcy osób w Polsce może stracić pracę. Polski rząd podał jednak informację, że poprze ten traktat.

Jedną z konsekwencji podpisania umowy może być bardzo duży napływ do Polski żywności GMO. Warto wspomnieć, że Kanada jest trzecim największym jej producentem na świecie. Wniosek nasuwa się sam – stratni będą na tym polscy rolnicy.

Foto: archiwum esanok.pl

Foto: archiwum esanok.pl

Sobotnie demonstracje zostaną zorganizowane w całej Polsce. W Rzeszowie protest poprowadzą Narodowcy oraz ugrupowania związane z Akcją Demokracja. Demonstracja w stolicy Podkarpacia rozpocznie się o godz. 14:00 przed Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim (ul. Grunwaldzka).

Źródło: Rzeszow24.pl (az)

15-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)