EKOBALL STAL SANOK: Przewrotny weekend. Zwycięstwo z Zarszynem. Porażka z Uhercami

SPORT / PODKARPACIE. Po zwycięstwach z Dynovią oraz Duklą, w sobotę (13 bm.) piłkarze Geo-Eko Ekoballu Stali Sanok pokonali kolejnego rywala z klasy okręgowej. Tym razem w meczu rozegranym na Euroboisku w Pakoszówce z kwitkiem odprawiony został zespół LKSu Zarszyn. Zwycięstwo 4:1.

W spotkaniu uczestniczyli głównie „seniorzy”, wspomagani przez pięciu juniorów: Bartosza Gołdę, bramkarzy – Jarzca i Drobota oraz w drugiej połowie – przez Mołczana i Hydzika.

Ekoball Stal Sanok 4-1 LKS Zarszyn 4:1 (2:1)
Bramki dla Ekoballu: Damian Popowicz, Bartosz Gołda, Mateusz Mołczan, Igor Hydzik.

W niedzielę, kolejnym sparingowym rywalem dla sanoczan była drużyna Szarortki Uherce. Pomimo, że był to sparing seniorów, w naszym zespole poza Dawidem Romerowiczem (dzień wcześniej uczestniczył w turnieju z prowadzonymi przez siebie młodzikami Ekoball), wystąpili sami juniorzy.

Skład: Niedziela (46′ Drobot), Wojtoń (46′ Duduś), Sabat, Gąsior, Kaczmarski, Romerowicz, Jaklik, Hydzik (46′ Krowiak), Zajdel, Femin, Borek.

Bramki dla naszej drużyny zdobył niezawodny duet: Zajdel, Borek, choć z opinii trenera nie należeli w dniu wczorajszym do najlepszych piłkarzy, do czego zdołali nas wszystkich przyzwyczaić.

Pierwsza połowa po Japońsku – „Jako Tako”, nawet nieźle broniliśmy i utrzymywaliśmy się przy piłce. W drugiej połowie wyglądało to dużo słabiej. Wiele niecelnych podań i niefrasobliwość w grze defensywnej. Trzeba wrócić do podstawowych zasad, bo chyba chłopaki troszkę za bardzo ufają swoim umiejętnościom i podchodzą lekceważąco do przeciwnika. Zbyt samolubna gra naszych napastników nie sprzyjała w wykańczaniu akcji ofensywnych.

Miejmy nadzieję, że ostatnia prosta przygotowań do bardzo ważnej rundy wiosennej skoryguje wszystkie niedociągnięcia i uda się wywalczyć awans na obydwu najważniejszych frontach – tj. seniorach (awans do okręgówki) oraz juniorach starszych (awans do Centralnej Ligi Juniorów).

Ekoball Stal Sanok – Szarotka Uherce 2:5 (1:2)
Bramki dla Ekoballu: Seweryn Zajdel, Michał Borek.