Maciej Czopor znów zachwyca. Kolejne sukcesy utalentowanego szachisty z Sanoka (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Suchedniowie (woj. świętokrzyskie) odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach – Ekstralig. Klub szachowy Polonia Wrocław, w którym obecnie gra Maciej Czopor z Sanoka zdobył brązowy medal. Indywidualnie utalentowany szachista zajął 2. miejsce z dorobkiem 7 pkt. na 9 partii.

Z kolei w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie odbyły się Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych – największa impreza juniorska w Polsce. W mistrzostwach udział wzięło ponad 800 uczestników. W turnieju szachów szybkich Maciek był bezkonkurencyjny, wygrywając pierwszych 7 partii z rzędu (jako jedyny zawodnik), następnie 3 partie remisując, i wygrywając ostatnią partię. Mając 9,5 pkt. Maciek zdobył złoty medal, natomiast w szachach błyskawicznych zajął 4. miejsce, przegrywając punktacją dodatkową, gdyż drugi, trzeci i czwarty zawodnik mieli po 16,5 pkt. za partie i o kolejności zadecydowała dodatkowa punktacja.