REKLAMA
REKLAMA

Maciej Czopor znów zachwyca. Kolejne sukcesy utalentowanego szachisty z Sanoka (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Suchedniowie (woj. świętokrzyskie) odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach – Ekstralig. Klub szachowy Polonia Wrocław, w którym obecnie gra Maciej Czopor z Sanoka zdobył brązowy medal. Indywidualnie utalentowany szachista zajął 2. miejsce z dorobkiem 7 pkt. na 9 partii.

Z kolei w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie odbyły się Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych – największa impreza juniorska w Polsce. W mistrzostwach udział wzięło ponad 800 uczestników. W turnieju szachów szybkich Maciek był bezkonkurencyjny, wygrywając pierwszych 7 partii z rzędu (jako jedyny zawodnik), następnie 3 partie remisując, i wygrywając ostatnią partię. Mając 9,5 pkt. Maciek zdobył złoty medal, natomiast w szachach błyskawicznych zajął 4. miejsce, przegrywając punktacją dodatkową, gdyż drugi, trzeci i czwarty zawodnik mieli po 16,5 pkt. za partie i o kolejności zadecydowała dodatkowa punktacja.

1

2

3

źródło: materiały nadesłane

11-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)