REKLAMA
REKLAMA

Ferie w policyjnych statystykach. 3 ofiary i 90 osób rannych

PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci podsumowali wstępnie dwutygodniową akcję „Bezpieczne Ferie 2016”. Przez te dwa tygodnie na drogach naszego województwa wydarzyło się mniej wypadków niż przed rokiem. Mniej było ofiar śmiertelnych i mniej rannych.

Tegoroczne ferie na Podkarpaciu dobiegły końca. Policjanci podsumowali wstępnie te dwa tygodnie. W trakcie trwania akcji w całym województwie funkcjonariusze skontrolowali blisko 17 tys. pojazdów. Policjanci zatrzymali 164 prawa jazdy i 794 dowody rejestracyjne pojazdów. Na kierujących funkcjonariusze nałożyli ponad 6 tys. mandatów karnych.

Przez te dwa tygodnie w naszym województwie wydarzyło się 64 wypadki, o 6 mniej niż przed rokiem. Rannych zostało 90 osób, a 3 zginęło. Przed rokiem zginęło na drogach 7 osób, a rany odniosło 94. Policjanci zatrzymali i udaremnili dalszą jazdę 169 nietrzeźwym kierowcom.

Podczas wyjazdów dzieci na wypoczynek, funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę 146 autobusów, które wcześniej zostały zgłoszone do sprawdzenia przez rodziców lub organizatorów. Stwierdzili 6 usterek, z których w 4 przypadkach uniemożliwiono dalszą jazdę.

W ostatni dzień ferii podkarpaccy policjanci prowadzili „działania prędkość”, których celem było zmniejszenie zagrożenia wypadkami spowodowanymi przez nadmierną prędkość. Funkcjonariusze ukarali mandatami ponad 700 kierowców.

Policjanci wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i wideorejestratory monitorowali drogi Podkarpacia. Funkcjonariusze skontrolowali blisko 1,5 tys. kierowców i ujawnili 858 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. 789 kierujących zostało ukaranych mandatami. 22 kierowców straciło prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Byliśmy nie tylko na drogach – policjanci odwiedzali zimowiska, ośrodki wypoczynkowe, spotykali się z dziećmi, które wypoczywały na Podkarpaciu.

3

KWP
foto: archiwum Esanok.pl

01-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)