REKLAMA
REKLAMA

Film „Moczarowi mieszkańcy” zaprezentowany publiczności (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dnia 6 grudnia w Auli Centrum Sportowo-Dydaktycznego PWSZ w Sanoku odbył się oficjalny pokaz filmu dokumentalnego „Moczarowi mieszkańcy”. Autorem scenariusza i reżyserem jest Rafał Gużkowski, autorem zdjęć – Łukasz Grudysz.


Film jest kameralną opowieścią o mieszkańcach Domu Pomocy Społecznej w Moczarach w powiecie ustrzyckim. Ukazuje bohaterów w różnym stopniu pogodzonych ze swoim losem, którym jest choroba, starość, często także poczucie osamotnienia i odrzucenia – mimo sąsiedztwa kolegów z DPS-u. To obraz z jednej strony bardzo realistyczny, z drugiej – głęboka opowieść dotykająca najważniejszych pytań o ludzką egzystencję.

P1050476

Pokaz otworzyła Rektor PWSZ w Sanoku doc. dr Elżbieta Cipora, wprowadzając uczestników w tematykę filmu – zmiany struktury społecznej sprawiające, że coraz więcej osób starszych i chorych potrzebuje pomocy. Z kolei po filmie widzowie mieli okazję wysłuchać komentarza autora filmu, Rafała Gużkowskiego, który opowiedział o kulisach powstawania filmu, jego bohaterach oraz samym ośrodku w Moczarach, odpowiedział także na pytania.

Pokaz został zorganizowany dzięki współpracy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku.

P1050482

materiały nadesłane

12-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook