REKLAMA
REKLAMA

Funkcjonariusze Straży Granicznej doskonalili się w patrolowaniu granicy na nartach (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej doskonalili umiejętności w poruszaniu się na nartach ski-tour.

W szkoleniu wzięło udział 23 funkcjonariuszy BiOSG (z Placówek w Ustrzykach Górnych, Stuposianach, Czarnej Górnej, Wetlinie i z Wydziału Kadr i Szkolenia BiOSG) oraz 6 żołnierzy z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich.

Szkolenie prowadził major Leszek Prokop Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia BiOSG.

Uczestnicy doskonalili swojej umiejętności m.in. z zakresu poruszania się na nartach ski – tour z wykorzystaniem skuterów śnieżnych oraz śmigłowca oraz uczyli się jak przetrwać w terenie górskim w trudnych warunkach zimowych.

Szkolenia narciarskie ski – tour odbywają się w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej już od 10 lat. Umiejętności nabyte podczas kursu przydają się strażnikom granicznym nie tylko do patrolowania granicy w trudnych zimowych warunkach górskich ale również podczas akcji ratowniczych, w których funkcjonariusze BiOSG często biorą udział wspólnie z ratownikami Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

BOSG

17-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)