REKLAMA
REKLAMA

Funkcjonariusze Straży Granicznej doskonalili się w patrolowaniu granicy na nartach (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej doskonalili umiejętności w poruszaniu się na nartach ski-tour.

W szkoleniu wzięło udział 23 funkcjonariuszy BiOSG (z Placówek w Ustrzykach Górnych, Stuposianach, Czarnej Górnej, Wetlinie i z Wydziału Kadr i Szkolenia BiOSG) oraz 6 żołnierzy z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich.

Szkolenie prowadził major Leszek Prokop Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia BiOSG.

Uczestnicy doskonalili swojej umiejętności m.in. z zakresu poruszania się na nartach ski – tour z wykorzystaniem skuterów śnieżnych oraz śmigłowca oraz uczyli się jak przetrwać w terenie górskim w trudnych warunkach zimowych.

Szkolenia narciarskie ski – tour odbywają się w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej już od 10 lat. Umiejętności nabyte podczas kursu przydają się strażnikom granicznym nie tylko do patrolowania granicy w trudnych zimowych warunkach górskich ale również podczas akcji ratowniczych, w których funkcjonariusze BiOSG często biorą udział wspólnie z ratownikami Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

BOSG

17-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.