REKLAMA
REKLAMA

Głosuj na pierwszy, sanocki Orszak Trzech Króli. Główną nagrodą jest wielbłąd!

SANOK / PODKARPACIE. W przyszłym roku po raz pierwszy w Sanoku przejdzie Orszak Trzech Króli. Akcja ma zaktywizować mieszkańców miasta, od najmłodszych, po najstarszych. Główną nagrodą w konkursie jest… wielbłąd! Do wygrania są też stosy słodkości, złotych koron, śpiewników i innych rekwizytów, które przydadzą się podczas przemarszu.

Liczy się każdy głos, a czasu zostało już niewiele. Głosowanie na najlepsze z 500 miast z całej Polski trwa do 30 listopada do południa na stronach Fundacji Orszak Trzech Króli.

Postanowiliśmy wziąć udział w tym przedsięwzięciu. To będzie pierwsza taka impreza w Sanoku. Do korowodu będą mogli dołączyć wszyscy. Szczególnie ważne jest zaangażowanie przedszkoli i szkół. Oczywiście w marszu wezmą udział także inni mieszkańcy miasta – mówi Łukasz Radożycki,  radny miejski.

6XAUvBAlUByp4aghS,konkurs_1

Jak dodaje Fundacja Orszak Trzech Króli organizuje konkursy, które przede wszystkim mają zaktywizować wszystkie grupy społeczne, zarówno do głosowania jak i uczestnictwa w przedsięwzięciu.

Każdy z uczestników coś wygrywa. Najbardziej atrakcyjna wydaje się pierwsza nagroda, czyli wielbłąd. Kolejne to słodkości, natomiast dla wszystkich organizatorzy przewidzieli złote korony, śpiewniki, naklejki i flagi – precyzuje Łukasz Radożycki.

Wstępnie zaplanowano, że orszak wyruszy spod sanockiej fary, natomiast szczegółowy plan wydarzenia zostanie określony pod koniec roku. Co ciekawe, zwieńczeniem marszu ma być inscenizacja jasełek.

foto: mat. OTK 2017

25-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)