REKLAMA
REKLAMA

Głosuj na pierwszy, sanocki Orszak Trzech Króli. Główną nagrodą jest wielbłąd!

SANOK / PODKARPACIE. W przyszłym roku po raz pierwszy w Sanoku przejdzie Orszak Trzech Króli. Akcja ma zaktywizować mieszkańców miasta, od najmłodszych, po najstarszych. Główną nagrodą w konkursie jest… wielbłąd! Do wygrania są też stosy słodkości, złotych koron, śpiewników i innych rekwizytów, które przydadzą się podczas przemarszu.

Liczy się każdy głos, a czasu zostało już niewiele. Głosowanie na najlepsze z 500 miast z całej Polski trwa do 30 listopada do południa na stronach Fundacji Orszak Trzech Króli.

Postanowiliśmy wziąć udział w tym przedsięwzięciu. To będzie pierwsza taka impreza w Sanoku. Do korowodu będą mogli dołączyć wszyscy. Szczególnie ważne jest zaangażowanie przedszkoli i szkół. Oczywiście w marszu wezmą udział także inni mieszkańcy miasta – mówi Łukasz Radożycki,  radny miejski.

6XAUvBAlUByp4aghS,konkurs_1

Jak dodaje Fundacja Orszak Trzech Króli organizuje konkursy, które przede wszystkim mają zaktywizować wszystkie grupy społeczne, zarówno do głosowania jak i uczestnictwa w przedsięwzięciu.

Każdy z uczestników coś wygrywa. Najbardziej atrakcyjna wydaje się pierwsza nagroda, czyli wielbłąd. Kolejne to słodkości, natomiast dla wszystkich organizatorzy przewidzieli złote korony, śpiewniki, naklejki i flagi – precyzuje Łukasz Radożycki.

Wstępnie zaplanowano, że orszak wyruszy spod sanockiej fary, natomiast szczegółowy plan wydarzenia zostanie określony pod koniec roku. Co ciekawe, zwieńczeniem marszu ma być inscenizacja jasełek.

foto: mat. OTK 2017

25-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)