REKLAMA
REKLAMA

Gmina Sanok będzie termomodernizować 6 budynków (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK. Gmina Sanok przygotowuje się do realizacji projektu „Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Sanok”. W planach jest kompleksowa termomodernizacja budynków Wiejskich Domów Kultury w pięciu miejscowościach oraz budynku przedszkola w Pakoszówce.

W planach jest kompleksowa termomodernizacja budynków Wiejskich Domów Kultury w miejscowościach: Kostarowce, Dębna, Prusiek, Srogów Górny, Srogów Dolny oraz budynek przedszkola w Pakoszówce.

W poprzedniej perspektywie finansowej pozyskaliśmy środki na termomodernizację 8 budynków szkół oraz 8 budynków Wiejskich Domów Kultury. Tym razem do tego naboru wytypowano zostało 6 obiektów wymagających termomodernizacji. Liczymy, że uda się pozyskać środki na zaplanowany cel, co poprawi parametry energetyczne obiektów oraz ich estetykę – mówi Paweł Wdowiak, sekretarz gminy Sanok.

Całkowity koszt projektu to ok. 2 miliony złotych, z czego gmina może liczyć na dofinansowanie w wysokości 85%. Rozstrzygnięcie konkursu jest planowane na lipiec tego roku. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to prace związane z termomodernizacją rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Projekt zostanie zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO), oś priorytetowa – III Czysta energia, działanie 3.2 Modernizacja energetyczna budynków.

Szkoła w Niebieszczanach

Szkoła w Trepczy

WDK w Pakoszówce

źródło: materiały nadesłane

02-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)