REKLAMA
REKLAMA

Gmina Sanok będzie termomodernizować 6 budynków (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK. Gmina Sanok przygotowuje się do realizacji projektu „Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Sanok”. W planach jest kompleksowa termomodernizacja budynków Wiejskich Domów Kultury w pięciu miejscowościach oraz budynku przedszkola w Pakoszówce.

W planach jest kompleksowa termomodernizacja budynków Wiejskich Domów Kultury w miejscowościach: Kostarowce, Dębna, Prusiek, Srogów Górny, Srogów Dolny oraz budynek przedszkola w Pakoszówce.

W poprzedniej perspektywie finansowej pozyskaliśmy środki na termomodernizację 8 budynków szkół oraz 8 budynków Wiejskich Domów Kultury. Tym razem do tego naboru wytypowano zostało 6 obiektów wymagających termomodernizacji. Liczymy, że uda się pozyskać środki na zaplanowany cel, co poprawi parametry energetyczne obiektów oraz ich estetykę – mówi Paweł Wdowiak, sekretarz gminy Sanok.

Całkowity koszt projektu to ok. 2 miliony złotych, z czego gmina może liczyć na dofinansowanie w wysokości 85%. Rozstrzygnięcie konkursu jest planowane na lipiec tego roku. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to prace związane z termomodernizacją rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Projekt zostanie zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO), oś priorytetowa – III Czysta energia, działanie 3.2 Modernizacja energetyczna budynków.

Szkoła w Niebieszczanach

Szkoła w Trepczy

WDK w Pakoszówce

źródło: materiały nadesłane

02-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)