REKLAMA
REKLAMA

Gmina Sanok w czołówce najlepszych

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Sukces gminy Sanok w tegorocznej edycji Rankingu aktywnych samorządów podkarpacia Złota Setka Gmin 2016. Spośród 109 gmin wiejskich z całego województwa, które wzięły udział w Rankingu gmina Sanok uplasowała się na wysokim 12 miejscu.

Ranking powstał w oparciu o 10 ważnych parametrów m.in. dochody i wydatki gmin, aktywność gospodarcza mieszkańców. Obejmuje też takie obszary jak ochrona środowiska, rozwój gospodarczy i rozwój społeczny.

DSC_0245

– Zajęcie 12 pozycji na ponad 100 gmin z całego Podkarpacia to zaszczyt i efekt ciężkiej pracy urzędu, rady gminy i sołtysów – mówi Anna Hałas wójt gminy Sanok.

Co roku realizujemy bardzo duże inwestycje wodno – kanalizacyjne, ponadprzeciętnie wspieramy rozwój oświaty i kultury na terenie gminy. Sięgamy nie tylko po środki unijne, ale także krajowe i transgraniczne. – kończy wójt.

Celem Rankingu jest promowanie oraz poszukiwanie najciekawszych pomysłów, rozwiązań oraz przykładów działań wzmacniających potencjał gospodarczy i społeczny podkarpackich gmin. W opublikowanym dzisiaj, w gazecie codziennej Nowiny, Rankingu w kategorii gminy miejsko – wiejskie, których na Podkarpaciu jest 35 na 8. pozycji sklasyfikowano miasto Zagórz, a wśród 16 gmin miejskich 7. jest Sanok.

materiały nadesłane

15-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)