REKLAMA
REKLAMA

GMINA SANOK: XXXII KROPA jest nasza

GMINA SANOK / PODKARPACIE. W Korczynie zorganizowano Przegląd Pieśni i Muzyki Ludowej KROPA 2016. Gminę Sanok reprezentowało kilka zespołów oraz soliści. Impreza zdecydowanie okazała się sukcesem dla naszych artystów.

Wśród kapel wystąpili „Lisznianie” i „Kamraty”. W kategorii zespoły śpiewacze zaprezentowali się „Lisznianie” i „Pakoszowianie ”, natomiast w grupie soliści-instrumentaliści można było usłyszeć Agnieszkę Dusznik i Aleksandra Galika.

Jury konkursowe po wysłuchaniu 44 prezentacji kapel, zespołów śpiewaczych, solistów instrumentalistów i gawędziarzy, przyznało nagrody.

I miejsce zdobyła Kapela ludowa „Lisznianie ” z Lisznej. Tuż za nimi na II miejscu uplasowała się Kapela ludowa „ Kamraty”. Dodatkowo zostały wytypowane na 50 Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

indeks4

W kategorii zespołów śpiewaczych III miejsce zajął Zespół Śpiewaczy „Lisznianie” z Lisznej i będzie reprezentował Gminę Sanok na Festiwalu „Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej.

Solista-instrumentalista Aleksander Galik w swojej kategorii zajął II miejsce i również został wytypowany do Bukowiny Tatrzańskiej.

indeks2

Jak widać wyjazd do Korczyny dla naszych zespołów okazał się bardzo owocny. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym, trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

W tym miejscu warto także dodać, że sukcesami mogą pochwalić się także zespoły z innych gmin powiatu sanockiego. Chociażby „Dolinianie” z Tyrawy Wołoskiej, którzy w kategorii kapele ludowe otrzymali wyróżnienie.

materiały nadesłane

30-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)