REKLAMA
REKLAMA

GMINA ZAGÓRZ: Dopłata do odprowadzonych ścieków wzrosła o 90 groszy

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Radni Zagórza podjęli uchwałę o dopłatach do wody i ścieków. W grupie S dopłatę zwiększono o prawie 90 groszy.

W uchwale zostało wymienionych łącznie pięć grup taryfowych. W tym trzy jeśli chodzi o odprowadzenie ścieków i dwie dla doprowadzania wody pitnej.

Radni jednogłośnie postanowili, że od 15 maja dopłata do odprowadzonych ścieków z gospodarstw domowych z terenu miasta Zagórza oraz sołectw: Morochów, Poraż, Tarnawa Dolna, Tarnawa Górna i Zahutyń, czyli w grupie S, wyniesie 2,47 złote za 1 metr sześcienny. W stosunku do uchwały z grudnia ubiegłego roku, dopłata ta jest większa o niespełna 90 groszy.

water-821446_960_720

W pozostałych dwóch grupach nie zanotowano zmian. Z terenu sołectwa Kalnica ścieki będą odprowadzane z dopłatą 13,63 zł, zaś z obszaru sołectwa Średnie Wielkie 12,34 złote za 1 metr szcześcienny, czyli pozostają one na takim samym poziomie.

Jeśli chodzi o odbiorców wody pitnej, w tym przypadku także nie ma zmian. Tak jak do tej pory dopłaty dla gospodarstw domowych w budynkach jednorodzinnych i wielomieszkaniowych wyniosą odpowiednio dla Kalnicy 12,81, zaś dla Średniego Wielkiego 12,20 złotych.

Zgodnie z uchwałą dopłaty będą przekazywane Zakładowi Usług Technicznych w Zagórzu.

20-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)