REKLAMA
REKLAMA

GMINA ZAGÓRZ: Dopłata do odprowadzonych ścieków wzrosła o 90 groszy

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Radni Zagórza podjęli uchwałę o dopłatach do wody i ścieków. W grupie S dopłatę zwiększono o prawie 90 groszy.

W uchwale zostało wymienionych łącznie pięć grup taryfowych. W tym trzy jeśli chodzi o odprowadzenie ścieków i dwie dla doprowadzania wody pitnej.

Radni jednogłośnie postanowili, że od 15 maja dopłata do odprowadzonych ścieków z gospodarstw domowych z terenu miasta Zagórza oraz sołectw: Morochów, Poraż, Tarnawa Dolna, Tarnawa Górna i Zahutyń, czyli w grupie S, wyniesie 2,47 złote za 1 metr sześcienny. W stosunku do uchwały z grudnia ubiegłego roku, dopłata ta jest większa o niespełna 90 groszy.

water-821446_960_720

W pozostałych dwóch grupach nie zanotowano zmian. Z terenu sołectwa Kalnica ścieki będą odprowadzane z dopłatą 13,63 zł, zaś z obszaru sołectwa Średnie Wielkie 12,34 złote za 1 metr szcześcienny, czyli pozostają one na takim samym poziomie.

Jeśli chodzi o odbiorców wody pitnej, w tym przypadku także nie ma zmian. Tak jak do tej pory dopłaty dla gospodarstw domowych w budynkach jednorodzinnych i wielomieszkaniowych wyniosą odpowiednio dla Kalnicy 12,81, zaś dla Średniego Wielkiego 12,20 złotych.

Zgodnie z uchwałą dopłaty będą przekazywane Zakładowi Usług Technicznych w Zagórzu.

20-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)