REKLAMA
REKLAMA

Gmina Zagórz wśród Liderów Regionu (ZDJĘCIA)

W czwartkowy wieczór 3 marca br. w Rzeszowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie plebiscytu „Liderzy Regionu” organizowanego przez Gazetę Codzienną „Nowiny”. Jej dziennikarze zajmujący się gospodarką oraz eksperci z zakresu ekonomii i biznesu podkreślali, że już samo wskazanie wstępnych nominacji konkursowych było nie lada wyzwaniem.

Ostatecznie uhonorowano 36 podmiotów, które w 2015 r w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju Podkarpacia. Wśród laureatów, w kategorii samorząd lokalny wspierający przedsiębiorczość znalazła się Gmina Zagórz.

– Udział w Liderach Regionu stał się dla nas znakomitą okazją do promocji naszej oferty inwestycyjnej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej w Zasławiu w grupie docelowej przedsiębiorców i biznesmenów.  Wykorzystując fakt, iż Bieszczady są najbardziej rozpoznawalną marką regionu w naszych działaniach promocyjnych posługujemy się hasłem Zagórz – gościnna brama Bieszczadów szeroko otwarta dla inwestorów – wyjaśnia burmistrz Zagórza Ernest Nowak.

Dzięki konsekwentnie realizowanej w ostatnich latach proinwestycyjnej wizji rozwoju, zagórski samorząd  ma dla zainteresowanych zarówno atrakcyjne tereny inwestycyjne, jak również korzystne rozwiązania odnośnie obciążeń podatkowych. Firmy inwestujące w specjalnej strefie ekonomicznej mają możliwość skorzystania ze zwolnień z podatku dochodowego. Jeśli dana firma zaliczana jest do średnich przedsiębiorstw to wysokość zwolnienia podatkowego w takim przypadku wyniesie 60 % nakładów inwestycyjnych. Tak więc inwestycja opiewająca na przykładową kwotę 10 mln zł uprawnia inwestora do ulgi w wysokości 6 mln zł, którą można odliczać do 2026 roku.

Dodatkowo Rada Miejska w Zagórzu zwolniła przedsiębiorców inwestujących na terenie całej gminy z podatku od nieruchomości na okres do 3 lat. Czas zwolnienia  uzależniony jest od liczby utworzonych nowych miejsc pracy. Zasób aktualizowanych na bieżąco gminnych ofert inwestycyjnych dostępny jest pod adresem internetowym http://www.zagorz.pl/oferty-inwestycyjne.

10-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)