REKLAMA
REKLAMA

Gmina Zagórz wśród Liderów Regionu (ZDJĘCIA)

W czwartkowy wieczór 3 marca br. w Rzeszowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie plebiscytu „Liderzy Regionu” organizowanego przez Gazetę Codzienną „Nowiny”. Jej dziennikarze zajmujący się gospodarką oraz eksperci z zakresu ekonomii i biznesu podkreślali, że już samo wskazanie wstępnych nominacji konkursowych było nie lada wyzwaniem.

Ostatecznie uhonorowano 36 podmiotów, które w 2015 r w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju Podkarpacia. Wśród laureatów, w kategorii samorząd lokalny wspierający przedsiębiorczość znalazła się Gmina Zagórz.

– Udział w Liderach Regionu stał się dla nas znakomitą okazją do promocji naszej oferty inwestycyjnej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej w Zasławiu w grupie docelowej przedsiębiorców i biznesmenów.  Wykorzystując fakt, iż Bieszczady są najbardziej rozpoznawalną marką regionu w naszych działaniach promocyjnych posługujemy się hasłem Zagórz – gościnna brama Bieszczadów szeroko otwarta dla inwestorów – wyjaśnia burmistrz Zagórza Ernest Nowak.

Dzięki konsekwentnie realizowanej w ostatnich latach proinwestycyjnej wizji rozwoju, zagórski samorząd  ma dla zainteresowanych zarówno atrakcyjne tereny inwestycyjne, jak również korzystne rozwiązania odnośnie obciążeń podatkowych. Firmy inwestujące w specjalnej strefie ekonomicznej mają możliwość skorzystania ze zwolnień z podatku dochodowego. Jeśli dana firma zaliczana jest do średnich przedsiębiorstw to wysokość zwolnienia podatkowego w takim przypadku wyniesie 60 % nakładów inwestycyjnych. Tak więc inwestycja opiewająca na przykładową kwotę 10 mln zł uprawnia inwestora do ulgi w wysokości 6 mln zł, którą można odliczać do 2026 roku.

Dodatkowo Rada Miejska w Zagórzu zwolniła przedsiębiorców inwestujących na terenie całej gminy z podatku od nieruchomości na okres do 3 lat. Czas zwolnienia  uzależniony jest od liczby utworzonych nowych miejsc pracy. Zasób aktualizowanych na bieżąco gminnych ofert inwestycyjnych dostępny jest pod adresem internetowym http://www.zagorz.pl/oferty-inwestycyjne.

10-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)