REKLAMA
REKLAMA

Gminny konkurs angielskich kolęd i piosenek świątecznych (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK. W czwartek 14 stycznia br. w szkole w Kostarowcach odbył się Gminny Konkurs angielskich kolęd i piosenek o tematyce świątecznej. W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kostarowcach, ze Szkoły Podstawowej z  Zespołu Szkół w Trepczy oraz ze Szkoły Podstawowej w Strachocinie.

Uczestnicy w dwóch kategoriach wiekowych (klasy 0-3 i klasy 4-6 ) mieli okazję wystąpić jako soliści lub zespoły.

W pierwszej kolejności swoje utwory zaprezentowali soliści z klas 0-3.
I miejsce przyznano Gabrysi Bochnak z kl 1 z SP w Kostarowce  śpiewającej o kolorach zimy.
II miejsce zdobyła Jadwiga Witek z SP w Strachocinie, która zaprezentowała świąteczny utwór „We wish you a Merry Christmas”.
W wyższej kategorii wiekowej I miejsce uzyskała Amelia Chrząszcz ze Szkoły Podstawowej w Trepczy prezentując bardzo ciekawą choreografię do utworu „Let it snow”.
II miejsce zdobył Damian Jakima z klasy 4 SP w Kostarowcach śpiewając o tym jak miło jest sunąć saniami poprzez białe drogi.

Po krótkiej przerwie przyszła kolej na zespoły.
Śpiewająco Szczęśliwego Nowego Roku życzyła nam klasa 1 (Zuzia Janiak, Filip Szybka,  Adaś Olearczyk, Dawid Hydzik, Maksymilian  Grządziel, Kuba Klimkowski, Paulina Dżugan, Emilka Demkowicz, Oliwia Sobolak  i Aleksander Kochański) oraz dziewczynki z klasy 3 (Justyna Jakima, Amelka Kurnik, Sylwia Dżugan) z SP w Kostarowcach zdobywając I miejsce w kategorii klas 0-3.

W kategorii zespoły z klasy 4-6 I miejsce uzyskał zespól z SP w Trepczy w składzie: Paulina Malcher, Amelia Chrząszcz oraz Dawid Jastębski, który  oczarował publiczność i jury wzruszającym wykonaniem utworu „Mary did you know”.
II miejsce ex aequo przypadło zespołowi dziewczynek z klasy 6a SP Kostarowce (Paulina Cecuła, Ola Galant, Sandra Milecka, Agata Mielecka , Oliwia Niemiec , Emilka Barzyk, Kasia Froń, Wiktoria Wojdyła), które wykonały utwór „Deck the Halls” i dziewczynkom z klasy 4 (Gabriela Rączka, Gabriela Niemiec i Paulina Maślany), które także śpiewająco składały wszystkim życzenia.
Na trzecim miejscu uplasował się wesoły biało-czerwony duet Oliwia Niemiec i Dominik Woźniczyszyn z SP Kostarowcach, który podczas śpiewania przedstawił elementy tańca.

Każdy z uczestników konkursu został nagrodzony wielkimi brawami, a za włożony wysiłek i wspaniały występ i otrzymał  od Pani Dyrektor Beaty Fedyń dyplom i nagrodę. Podczas przerwy mogliśmy również wspólnie wysłuchać i zaśpiewać świąteczne angielskie utwory, a te bardziej skoczne porwały nas do tańca. Uśmiechy na twarzach dzieci i dorosłych były dowodem na to , że  było to udane i radosne spotkanie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

materiał nadesłany

26-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)