REKLAMA
REKLAMA

Spotkanie pokoleń w Sanoczku. Wzruszający Dzień Babci i Dziadka (FILM, ZDJĘCIA)

Spotkanie pokoleń w Sanoczku. Wzruszający Dzień Babci i Dziadka (FILM, ZDJĘCIA)

SANOCZEK / PODKARPACIE. Dzień pełen wzruszeń, łez ale i uśmiechów oraz radości zafundowały babciom i dziadkom przedszkolaki z Sanoczka, którzy obchodzili ich święto. W Domu Ludowym w Sanoczku tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych jest uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

W tym roku ta wzruszająca uroczystość odbyła się 23 stycznia. W pięknie udekorowanej sali dzieci zaprezentowały program artystyczny pt. ,,Chodźmy do szopy – w jakich czasach żył mój dziadek:. Żartobliwe wiersze przeplatane były z wierszykami. Podczas występów nie obyło się bez braw, uśmiechów i ukradkiem ocieranych łez. Cześć artystyczna zakończyła się wręczeniem gościom piernikowych serduszek wykonanych przez małych artystów. O słodki poczęstunek dla babć i dziadków zadbały zaangażowane w uroczystość mamy.

Po krótkiej przerwie na scenie pojawił się Regionalny Zespół Ludowy ,,Ziemia Sanocka” z Nowosielec. Przygotowani przez Joannę Gomułkę i Edwarda Litwina tancerze i śpiewacy wykonali wiązankę tańców rzeszowskich: ,,Cebula” i ,,Furman” z przejęciem i wdziękiem poruszając się po scenie wywołując ogromny zachwyt.

W dalszej części uroczystości zagrał i zaśpiewał ks. Damian z parafii Dąbrówka prezentując repertuar z dawnych lat.

To był wyjątkowy czas, spędzony w rodzinnej atmosferze pełnej uśmiechu i życzliwości. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny udowodniły, że spotkania pokoleń są dla wszystkich niezwykle ważne.

materiał nadesłany

26-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)