REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Tłoczno ale spokojnie w okresie świątecznym

PODKARPACIE. Podczas okresu świątecznego funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej odprawili 81 tysięcy podróżnych i 20,5 tysiąca środków transportu. W ubiegłym roku w tym okresie podkarpacką granice przekroczyło mniej osób: 65 tysięcy podróżnych i 17,5 tysiąca pojazdów.

Chociaż ruch na granicy był bardzo duży to okres świąteczny pozostał spokojny i nie doszło do poważniejszych incydentów. W sobotę 24 grudnia strażnicy graniczni z Placówki SG w Horyńcu – Zdroju razem z psem służbowym Jano pomagali policjantom w poszukiwaniach 81-latka z okolic Lubaczowa. Działania zakończyły się sukcesem, mężczyzna po kilkunastu godzinach został odnaleziony. Wyziębionego przekazano pod opiekę lekarską.

14-105530

Natomiast strażnicy graniczni z Krościenka w tym samym dniu tj. sobota 24 grudnia zatrzymali 50-letniego obywatela Ukrainy, który usiłował wręczyć korzyść majątkową funkcjonariuszowi SG w zamian za odstąpienie od wykonywania czynności służbowych. Mężczyzna jechał na Ukrainę, strażnikowi granicznemu zaoferował 20 funtów brytyjskich w zamian za uniknięcie kontroli pojazdu i bagażów. Mężczyzna został zatrzymany. Przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu jej wykonania na okres 2 lat próby.

W niedzielę 25 grudnia strażnicy graniczni z Medyki ujawnili, że 53-letni obywatel Ukrainy posłużył się podczas odprawy granicznej paszportem, w którym znajdowała się przerobiona wiza. Mężczyźnie postawiono zarzut popełnienia przestępstwa fałszerstwa dokumentu. Zatrzymany obywatel Ukrainy dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem na okres 2 lat.

Zarzut posługiwania się fałszywymi dokumentami usłyszeli również obywatele Ukrainy zatrzymani w poniedziałek 26 grudnia na przejściu granicznym w Korczowej. 23-latek miał w swoim paszporcie dwa podrobione odciski stempli słowackiej kontroli granicznej. Funkcjonariusze SG zweryfikowali u strony słowackiej, że mężczyzna nie przekraczał w podanych terminach zewnętrznej granicy słowackiej.

Natomiast 26-letnia Ukrainka do kontroli granicznej przedstawiła paszport, w którym znajdowały się cztery podrobione odciski stempli litewskiej kontroli granicznej. Badania specjalistycznym sprzętem potwierdziły, że odciski stempli na pewno nie są autentyczne. Obywatele Ukrainy zostali skazani na karę 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 1 roku, ich wizy zostały unieważnione, oboje otrzymali również decyzje zobowiązujące ich do powrotu na Ukrainę.

BOSG

28-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)