REKLAMA
REKLAMA

Interpelacja Jana Wydrzyńskiego ws. budowy wiaduktu. „Jak nie teraz to kiedy”?

Zwracam się do Pana o pilne podjęcie starań w sprawie budowy wiaduktu nad linią kolejową nr 108, która przebiega przez miasto Sanok od zachodu w kierunku wschodnim. W planach był kiedyś pomysł takiej budowy w okolicy tzw. Szkalnej Górki.

Jednak został z niewiadomych mi przyczyn zarzucony. Zrealizowano nawet pewne wykupy z tym związane. Wobec niezrealizowania zadania, wywłaszczone osoby uzyskały zwrot nieruchomości. Takie przypadki miały miejsce z posesjami przy ulicy Wesołej, Kołłątaja, o ile mnie pamięć nie myli.

jwW jeszcze aktualnych planach występuje rezerwa terenu z przeznaczeniem na taką lokalizację pomiędzy ulicami Lwowską, Kolejową i Lipińskiego. Niepodjęcie tej inwestycji w chwili obecnej spowoduje, że planowana modernizacja w/w linii kolejowej przebiegnie bez tego wiaduktu. Jak jest mi wiadomym, miasto prowadzi rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie kompleksowej modernizacji ulicy Lipińskiego. Zawodowo opiniowałem także zamiar likwidacji przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Mokrej. Z ostatnich informacji wynika, że projektanci odstąpili od tego zamiaru, jednak prace projektowe nadal trwają.

Zwraca naszą uwagę także fakt, który zaistniał w dniu 09 listopada 2016r, a mianowicie Prezydent Miasta Krosno, przedstawiciel PKP, marszałek woj. Podkarpackiego Władysław Ortyl podpisali porozumienie ws. budowy bezkolizyjnego przejazdu w ciągu ulicy Lwowskiej w Krośnie. Jest to związane z obniżeniem torowiska. Już teraz przygotowują się do wzrostu ilości pociągów na tej linii i ich argumenty znalazły uznanie we władzach. Te same pociągi przejadą przez Sanok w kierunku Zagórza. Trudno sobie wyobrazić, że tam będzie to problem, a u nas nie.

Dlatego proponuję pilnie opracować projekt i złożyć go w terminie do 30 grudnia 2016 roku do programu współpracy Polska – Białoruś – Ukraina, który będzie dotyczył tego wiaduktu! Jest mi wiadomym, że pełną dokumentację projektowo – kosztorysową, z wszystkimi pozwoleniami należy posiadać dopiero w sierpniu 2017 roku. Czasu może jest niezbyt dużo. Ale pozwolę sobie wyrazić przekonanie, że miasto sobie z tym poradzi mając na uwadze, że wielkość dofinansowania z tego projektu może sięgnąć aż 90%! Tej szansy nie należy przegapić. Jeżeli nie teraz to kiedy?

Z poważaniem
radny miasta Sanok
Jan Wydrzyński

10-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)