REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Drogi są czarne, ale po chodnikach nie da się przejść (ZDJĘCIA)

TARNAWA DOLNA, KOMAŃCZA, ZAGÓRZ  / PODKARPACIE. Drogi są już czarne, ale zmorą pieszych stały się chodniki. Nie lada kłopoty z przejściem po nich mają dorośli. Nie ma mowy, aby bezpiecznie poruszały się po nich dzieci.

Do redakcji napływają sygnały dotyczące nieodśnieżonych chodników.

Przy odśnieżaniu dróg ucierpiały chodniki. Nie sposób nimi przejść. Idąc do pracy musiałam zejść na jezdnię. Nie wyobrażam sobie w jaki sposób uczniowie zmierzający do szkoły mają sobie poradzić z twardymi bryłami śniegu pod nogami. Będą chodzić drogą? – pyta retorycznie mieszkanka Tarnawy Dolnej.

Zaznacza także, że w tych miejscach, gdzie jednak da się przejść, nawierzchnia chodników jest bardzo śliska i niczym nieposypana.

Nie lepiej sytuacja wygląda wzdłuż drogi wojewódzkiej 892 na trasie Zagórz-Radoszyce, w gminach Zagórz oraz Komańcza. Jak zaznacza Czytelnik jest tam około 11 kilometrów chodników.

W gminie Zagórz w tym roku jeszcze nikt nie odśnieżał chodników. Piesi zmuszeni są iść jezdnią. A to z kolei stwarza bezpośrednie zagrożenie ich bezpieczeństwa. Tak się dzieje odkąd oddano do użytku tę drogę po przebudowie. Co roku jest to samo, nikt nie chce jej odśnieżać – zauważa Czytelnik.

– Dzieci idąc do autobusu nie mogą wejść na chodnik ponieważ zalega na nim duża ilość śniegu, więc  do przystanku autobusowego muszą iść poboczem drogi. Trzeba pokonać niemałą zaspę, jak widać na załączonych zdjęciach. Nikt nic z tym nie robi. Chyba czeka tylko na jakąś tragedię – pisze Internauta z gminy Komańcza.

Z pytaniem o stan chodników w miejscach wskazanych przez naszych Czytelników zwróciliśmy się do Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Robimy co możemy. Mamy małe środki na utrzymanie chodników, dlatego też bardzo powoli posuwają się prace przy ich odśnieżaniu. Niestety jeszcze nie wszędzie udało nam się dotrzeć. Obfite opady mokrego śniegu, a potem mróz nie ułatwiały tego zadania. Mamy nadzieje, że w ciągu najbliższych kilku dni sytuacja będzie opanowana – wyjaśnia Marcin Hejnar, kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Rymanowie.


Chodniki w Komańczy


Chodniki wzdłuż drogi W892


Chodniki w Tarnawie Dolnej

foto: zdjęcia nadesłane przez Czytelników

06-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)