REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Rozrzucone śmieci i gwoździe wystające z deski. Wszystko tuż obok wizytówki gminy (ZDJĘCIA)

GMINA KOMAŃCZA / PODKARPACIE. W Kulasznem w gminie Komańcza, tuż obok jednej z największych atrakcji tego regionu czyli cerkwi greckokatolickiej doszło do dewastacji drewnianej wiaty oraz przystanku autobusowego, obok którego dodatkowo porozrzucano śmieci. – Najwyraźniej ktoś się „brzydko zabawił” – mówi wójt i zapewnia, że w najbliższym czasie zniszczenia zostaną usunięte.

Sygnał nadesłał nasz Czytelnik, który poprosił o interwencję w tej sprawie. Zdjęcia wykonano 22 lipca w Kulasznem. Widać na nich zniszczoną drewnianą wiatę. Z desek wystają gwoździe, które stanowią niebezpieczeństwo. Z kolei w okolicach przystanku autobusowego porozrzucano śmieci, a wewnątrz przewrócono ławkę. Wszystko wydarzyło się w sąsiedztwie jednej z największych turystycznych atrakcji gminy Komańcza, greckokatolickiej cerkwi p.w. Michała Archanioła. Usytuowany jest tam również krzyż wieńczący grób bieszczadzkiego artysty Jędrka Połoniny, wykonany z końskich podków.

Przejeżdżałem tamtędy kilka dni temu i wtedy nie było jeszcze zniszczeń. Najprawdopodobniej ktoś się niestety „brzydko zabawił” i zdewastował tę wiatę, która owszem nie była najnowsza, ale mimo wszystko służyła turystom. Usterka ta zostanie naprawiona niezwłocznie, ponieważ wystające gwoździe są po prostu niebezpieczne – mówi Stanisław Bielawka, wójt gminy Komańcza i dodaje: – Co do śmieci, to również zostały one porozrzucane w ostatnim czasie. Niewykluczone, że jest to „dzieło” tych samych osób. Zadaniem gminy, a konkretnie przedsiębiorstwa gospodarki komunalnej jest regularne odbieranie śmieci z punktów przystankowych.

W międzyczasie śmieci zniknęły z okolic przystanku.

Dzisiaj na miejscu byli nasi pracownicy i nie potwierdzili obecności porozrzucanych śmieci – deklaruje Marek Pańko, nowy prezes Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Komańczy. – W związku z tym, że 1 sierpnia firma Transprzęt przejmuje obowiązku związane z wywozem śmieci, od wtorku wymieniamy kontenery. Zawsze staramy się likwidować dotychczasowe dopiero w momencie, kiedy w danym miejscu pojawi się nowy pojemnik. Niemniej jednak, mieszkańcy mogą odczuć drobne niedogodności – dodał były starosta leski.

01

Chcemy, aby mieszkańcy miasta, powiatu także decydowali o rodzajach problemów społecznych poruszanych na łamach naszego serwisu.

Jeśli zatem uważasz, że jest coś, o czym należałoby napisać (wydarzenie ważne, kontrowersyjne lub niejasne), wyślij do nas e-mail na adres: redakcja@esanok.pl lub zadzwoń 13 46 44 338 (gwarantujemy anonimowość). W ten sposób każdy będzie mógł skierować uwagę większej grupy ludzi na problemy, które uważa za ważne.

Wybrane, zbadane i omówione tematy znajdą się na naszym portalu.

Czekamy na sygnały (zdjęcia, audio, wideo).

Poniżej formularz interwencyjny.

Redakcja portalu
Esanok.pl

Tytuł:
Treść zgłoszenia:
Prześlij zdjęcia lub film:
Załącznik 1:
Załącznik 2:
Załącznik 3:
Załącznik 4:
Dane kontaktowe:
Twój pseudonim lub imię i nazwisko:
Adres email (wiadomość dla redakcji):
Telefon kontaktowy (wiadomość dla redakcji):
Wyrażam zgodę na nieodpłatną, nieograniczoną czasowo i terytorialnie publikację wiadomości, zdjęcia lub filmu na łamach portali internetowych należących do OBSŁUGA MEDIALNA Sp z o.o. oświadczam również, iż jestem autorem przesłanych materiałów.
captcha
Przepisz powyższy kod:
 

29-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)