REKLAMA
REKLAMA

Jaką lokatę na 3 miesiące wybrać?

Polacy mają coraz większą świadomość tego, jak ważne jest budowanie tzw. poduszki finansowej. Dlatego chętniej oszczędzają i lokują pieniądze na lokatach. Jeśli i tym myślisz o ulokowaniu środków właśnie w ten sposób, poznaj najlepsze lokaty 3-miesięczne.

Niskie oprocentowanie lokat nie odstrasza klientów banków do lokowania pieniędzy w te produkty. Wynika to przede wszystkim z faktu bezpieczeństwa i gwarancji wpłaconego kapitału. Deponowanie środków na lokacie nie wiąże się bowiem z żadnym ryzykiem inwestycyjnym.

esanok.pl

Lokaty 3-miesięczne najbardziej popularne

Wśród lokat cieszących się największą popularnością są lokaty 3-miesięczne. Z czego to wynika? Jak pokazują lokaty na finanse.rankomat.pl, to właśnie te produkty bankowe charakteryzują się najwyższym oprocentowaniem.

Przykład: Lokując 8000 zł na lokacie 3-miesięcznej, można maksymalnie zyskać 63,91 zł netto (oferta Plus Banku z lokatą oprocentowaną na 4%). Natomiast lokując tą samą kwotę na okres 6 miesięcy, można zyskać tylko 83,09 zł netto (oferta Nest Banku z lokatą oprocentowaną na 2,60%).

Czynniki wpływające na atrakcyjność lokaty

Istnieje wiele czynników, które determinują wybór konkretnej lokaty. Warto więc je poznać i porównać, zanim złożysz wniosek w konkretnym banku.

  • Oprocentowanie

Wysokość oprocentowania jest bardzo ważna, ponieważ przekłada się na wysokość wypracowanych odsetek. Jeśli obliczysz zysk z lokaty, poznasz informację na temat potencjalnego zarobku. Pamiętaj jednak, że oprocentowanie podawane jest w skali roku.

Jeśli chodzi o maksymalne oprocentowanie dla lokat 3-miesięcznych, wynosi ono aktualnie 4,00%.

  • Z kontem czy bez?

Wiele banków oferuje lokaty z wysokim oprocentowaniem, pod warunkiem założenia konta osobistego. Zanim skusisz się na taką propozycję, sprawdź warunki rachunku bankowego. Być może jest ono związane z dodatkowymi opłatami, w efekcie czego faktyczny zysk z lokaty będzie niższy?

Dobra wiadomość jest taka, że lokaty oferowane są także w wersji bez konta osobistego. Co ważne, nie są to lokaty najniżej oprocentowane, więc nadal masz szansę na spory zysk.

  • Dla nowych klientów

Banki chcą przyciągnąć nowych klientów, dlatego z myślą o nich tworzą lokaty na korzystniejszych warunkach. Są to przede wszystkim produkty lepiej oprocentowane, dzięki czemu masz szansę na wypracowanie znacznie większych zysków. Podczas gdy oprocentowanie standardowej lokaty wynosi 2,20%, nowi klienci mogą skorzystać z oprocentowania 3,50%.

Zanim wybierzesz, porównaj oferty

Oferty poszczególnych banków różnią się między sobą. Co więcej, jeden bank może proponować nawet kilkanaście lokat różniących się parametrami. Dlatego nie decyduj się na pierwszą dowolną ofertę, lecz porównaj dostępne możliwości. Dzięki temu znajdziesz lokatę pozwalającą na wypracowanie wysokiego zysku.

Artykuł sponsorowany

29-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: