REKLAMA
REKLAMA

Kolejne obiekty kulturalne na terenie Gminy Sanok zmieniają się nie do poznania (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Trwają prace budowlane związane z przebudową i rozbudową Wiejskiego Domu Kultury w miejscowości Niebieszczany. Nowego wyglądu nabiera także sala taneczna w Wiejskim Domu Kultury w miejscowości Łodzina, a zaplecze kuchenne w Wiejskim Domu Kultury w Prusieku może już działać „pełną parą”.

Widoczne są już efekty prac związanych z rozbudową Wiejskiego Domu Kultury w Niebieszczanach. W lipcu powinny zakończyć się prace związane z odnowieniem sali widowiskowej oraz wykończeniem zaplecza kuchenno-magazynowego i sali widowiskowej w części rozbudowywanej. Sala zmieni się nie do poznania i z pewnością przypadnie do gustu jej użytkownikom. Na sali głównej zamontowane zostanie nowe bardzo ciekawe i efektowne oświetlenie z zastosowaniem technologii LED. Poprawiona zostanie akustyka sali poprzez wykonanie sufitu z płyt akustycznych. Rozbudowa budynku sprawiła, że powierzchnia sali widowiskowej uległa znacznemu zwiększeniu. Odnowione pomieszczenia będą zachęcać do organizacji różnego rodzaju przyjęć i spotkań okolicznościowych oraz imprez kulturalnych. W zakresie prac przewidziana jest również budowa nowych sanitariatów oraz remont istniejących. Nowopowstałe zaplecze kuchenne po dostawie profesjonalnego wyposażenia umożliwi pełną, łatwą i przyjemną obsługę obiektu.

Chcielibyśmy, aby obiekt już w tym roku w części sali widowiskowej wraz z zapleczem został oddany do użytku i tętnił nowym życiem, a tym samym pełnił rolę miejsca integracji społeczności lokalnej – mówi Anna Hałas Wójt Gminy Sanok.

sala widowiskowa WDK Łodzina

To nie jedyna aktualnie realizowana inwestycja w Wiejskich Domach Kultury na terenie Gminy Sanok. Nowego wyglądu nabiera sala widowiskowa w Wiejskim Domu Kultury w miejscowości Łodzina. Po kilku latach realizacji robót związanych z rozbudową budynku w najbliższym czasie zakończone zostaną prace wewnętrzne remontowe i wykończeniowe. Ostatni etap robót wewnętrznych obejmuje kompleksowy remont sali widowiskowej wraz z remontem sceny. Całościowej modernizacji poddane zostaną zarówno  ściany, sufit jak i podłoga. Na suficie zamontowane zostaną płyty akustyczne oraz nowe oświetlenie. Na podłodze wykonany zostanie nowy parkiet, a nabierze profesjonalnego wyglądu poprzez zarówno zabawę oświetleniem jak samą formę wykończenia. Ściany oprócz powłok malarskich otrzymają nowe elementy dekoracyjne.

sala widowiskowa WDK Niebieszczany=

Niektórzy mieszkańcy już mogą korzystać z efektów przeprowadzonych prac remontowych i modernizacyjnych. Właśnie dobiegły końca prace związane z wykonaniem praktycznie nowego zaplecza kuchenno-magazynowego w Wiejskim Domu Kultury w Prusieku. Zakres prac obejmował zarówno kompleksowy remont posadzek, ścian i sufitów, jak i wymianę instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej. Obiekt został wyposażony w pomieszczenie chłodni. Do obiektu dostarczono również profesjonalne wyposażenie gastronomiczne.

Miejmy nadzieję, że dzięki realizacji inwestycji zaplecze kuchenne będzie pomocne zarówno Kołu Gospodyń Wiejskich jak i całej lokalnej społeczności, a Wiejski Dom Kultury stanie się lokalnym centrum kultury i będzie tryskał pełnią życia – podkreśla Anna Hałas.

Zaplecze kuchenne WDK Prusiek

źródło: materiały nadesłane

06-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)