REKLAMA
REKLAMA

Kolejne obiekty kulturalne na terenie Gminy Sanok zmieniają się nie do poznania (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Trwają prace budowlane związane z przebudową i rozbudową Wiejskiego Domu Kultury w miejscowości Niebieszczany. Nowego wyglądu nabiera także sala taneczna w Wiejskim Domu Kultury w miejscowości Łodzina, a zaplecze kuchenne w Wiejskim Domu Kultury w Prusieku może już działać „pełną parą”.

Widoczne są już efekty prac związanych z rozbudową Wiejskiego Domu Kultury w Niebieszczanach. W lipcu powinny zakończyć się prace związane z odnowieniem sali widowiskowej oraz wykończeniem zaplecza kuchenno-magazynowego i sali widowiskowej w części rozbudowywanej. Sala zmieni się nie do poznania i z pewnością przypadnie do gustu jej użytkownikom. Na sali głównej zamontowane zostanie nowe bardzo ciekawe i efektowne oświetlenie z zastosowaniem technologii LED. Poprawiona zostanie akustyka sali poprzez wykonanie sufitu z płyt akustycznych. Rozbudowa budynku sprawiła, że powierzchnia sali widowiskowej uległa znacznemu zwiększeniu. Odnowione pomieszczenia będą zachęcać do organizacji różnego rodzaju przyjęć i spotkań okolicznościowych oraz imprez kulturalnych. W zakresie prac przewidziana jest również budowa nowych sanitariatów oraz remont istniejących. Nowopowstałe zaplecze kuchenne po dostawie profesjonalnego wyposażenia umożliwi pełną, łatwą i przyjemną obsługę obiektu.

Chcielibyśmy, aby obiekt już w tym roku w części sali widowiskowej wraz z zapleczem został oddany do użytku i tętnił nowym życiem, a tym samym pełnił rolę miejsca integracji społeczności lokalnej – mówi Anna Hałas Wójt Gminy Sanok.

sala widowiskowa WDK Łodzina

To nie jedyna aktualnie realizowana inwestycja w Wiejskich Domach Kultury na terenie Gminy Sanok. Nowego wyglądu nabiera sala widowiskowa w Wiejskim Domu Kultury w miejscowości Łodzina. Po kilku latach realizacji robót związanych z rozbudową budynku w najbliższym czasie zakończone zostaną prace wewnętrzne remontowe i wykończeniowe. Ostatni etap robót wewnętrznych obejmuje kompleksowy remont sali widowiskowej wraz z remontem sceny. Całościowej modernizacji poddane zostaną zarówno  ściany, sufit jak i podłoga. Na suficie zamontowane zostaną płyty akustyczne oraz nowe oświetlenie. Na podłodze wykonany zostanie nowy parkiet, a nabierze profesjonalnego wyglądu poprzez zarówno zabawę oświetleniem jak samą formę wykończenia. Ściany oprócz powłok malarskich otrzymają nowe elementy dekoracyjne.

sala widowiskowa WDK Niebieszczany=

Niektórzy mieszkańcy już mogą korzystać z efektów przeprowadzonych prac remontowych i modernizacyjnych. Właśnie dobiegły końca prace związane z wykonaniem praktycznie nowego zaplecza kuchenno-magazynowego w Wiejskim Domu Kultury w Prusieku. Zakres prac obejmował zarówno kompleksowy remont posadzek, ścian i sufitów, jak i wymianę instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej. Obiekt został wyposażony w pomieszczenie chłodni. Do obiektu dostarczono również profesjonalne wyposażenie gastronomiczne.

Miejmy nadzieję, że dzięki realizacji inwestycji zaplecze kuchenne będzie pomocne zarówno Kołu Gospodyń Wiejskich jak i całej lokalnej społeczności, a Wiejski Dom Kultury stanie się lokalnym centrum kultury i będzie tryskał pełnią życia – podkreśla Anna Hałas.

Zaplecze kuchenne WDK Prusiek

źródło: materiały nadesłane

06-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)