REKLAMA
REKLAMA

Kolejne ostrzeżenia meteorologiczne. Większe opady, grad i silny wiatr

SANOK / PODKARPACIE. Z dnia na dzień meteorolodzy na Podkarpaciu przewidują coraz większe opady. Do tego silny wiatr i lokalnie grad.

W województwie podkarpackim prognozuje się wystąpienie silnych burz z opadami deszczu 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm. Opadom będzie towarzyszył silny wiatr w porywach do 70 km/h. Lokalnie możliwe jest także pojawienie się gradu.

Prawdopodobieństwo załamania pogody Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych szacuje na 90 proc. między 12.00 a 23.00 w środę, 27 lipca.

Należy także dodać, że do 28 lipca obowiązuje również OSTRZEŻENIE nr 62 na UPAŁ/2 wydane 24 lipca w południe.

Synoptycy ostrzegają, że burze mogą spowodować: zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, szkody w uprawach rolnych, zagrożenie życia od uderzenia piorunów, utrudnienia na terenach zurbanizowanych, utrudnienia komunikacyjne, lokalne zalania.

W związku z ostrzeżeniem należy pamiętać o zabezpieczeniu mieszkań i domów oraz innego mienia przed burzami (pozamykanie okien, drzwi); zabezpieczenie przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa (przedmioty na balkonach, parapetach okien itp.) pod wpływem silnych podmuchów wiatru; usunięcie samochodów z okolic drzew oraz dostosowanie prędkości jazdy pojazdów samochodowych do warunków atmosferycznych.

platschregen-393591_960_720

 

27-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)