REKLAMA
REKLAMA

KRONIKA STRAŻACKA: Kolizje drogowe i ruchoma skarpa

SANOK / PODKARPACIE. Miniony tydzień w kronice strażackiej jest naznaczony kolizjami drogowymi. Ponadto interwencji wymagały osunięte składy na skarpie zamkowej, gniazda szerszeni oraz tłuste plamy na jezdni.

Plamy i kolizje

W Sanoku przy ul. Krakowskiej strażacy usuwali tłustą, olejowa plamę z jezdni. Spowodował ją zepsuty silnik autobusu miejskiego. Podobnie przy ulicy Lipińskiego oraz w Zagórzy i w Porażu, strażacy także musieli interweniować i zniwelować ślady po substancji ropopochodnej.

W minionym tygodniu na drogach powiatu strażacy interweniowali podczas pięciu kolizji drogowych. Najpierw w Sanoku przy ulicy Lipińskiego, w której uczestniczył samochód osobowy, a jedna została poszkodowana. Kolejna akcja miała miejsce w Falejówce. W tej kolizji uczestniczył samochód osobowy i motorower. Kierujący jednośladem ucierpiał podczas tego zdarzenia. Z kolei w Sanoku przy Stróżowskiej, w Rzepedzi oraz w Pielni strażacy interweniowali podczas kolizji samochodów osobowych z motocyklami. W każdej sytuacji ucierpiała jedna osoba.

Niebezpieczne skały i połamane konary

Strażacy pracowali przy skarpie zamkowej. Osunięte skały i kamienie, które upadały na jezdnię były zagrożeniem dla bezpieczeństwa. Miejsce zabezpieczono. Nikt nie ucierpiał. W Sanoku przy ulicy Matejki usuwano nadłamane konary drzewa nad budynkiem mieszkalnym.

Kłopoty z wodą

Do szkoły w Tarnawie Dolnej, z powodu braku wody, strażacy musieli ją dowieźć. Podobna sytuacja miała miejsce w Pobiednie. Tutaj wody potrzebowano w jednym z gospodarstw domowych. Z kolei w Zagórzy strażacy wypompowywali zanieczyszczona wodę ze studni.

Osy, szerszenie i… bocian

Ciągle trwa sezon na osy i szerszenie. Strażacy usuwali gniazda w Sanoku przy ulicy Parkowej, Zagłoby i Mrzygłodzkiej oraz w Niebieszczanach i Łukowem. Natomiast w Dobrej interweniowano w niecodziennej sprawie. Strażacy usuwali martwego bociana z gniazda.

Imprezy masowe

O bezpieczeństwo uczestników Galicyjskiej Graciarni zadbali strażacy z OSP Zagórz.

foto2

KP PSP Sanok

foto: archiwum esanok.pl

23-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)