REKLAMA
REKLAMA

Lider jest tylko jeden!

W nowoczesnej edukacji pojęcie jakości kształcenia stanowi obecnie priorytet. Młody człowiek, zorientowany na sukces, coraz bardziej świadomie dokonuje wyboru szkoły, która powinna spełniać jego wysokie wymagania, dając tym samym szansę na doskonały start w przyszłość.

Właśnie ukazał się najważniejszy Ranking Szkół Perspektywy 2016. Jednoznacznie wynika z niego, które placówki w Polsce oferują kształcenie najwyższej jakości, a które nie. Opinie na temat szkół bywają różne, ale nie da się podważyć argumentów, które wynikają z rzetelnie przeprowadzonych badań niezależnych instytucji.

ILOI Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Sanoku w tym roku zajęło w Rankingu 8. miejsce w województwie podkarpackim i zdobyło Srebrny Medal Jakości, udowadniając po raz kolejny, że jest najlepszym liceum w powiecie sanockim. Wyniki Rankingu zobacz tutaj. O tym, że nie jest to przypadek świadczy fakt, że w osiemnastoletniej tradycji tego zestawienia I LO aż szesnaście razy okazywało się bezkonkurencyjne. W tym roku sukces jest tym większy, że sanocka „Jedynka” zostawiła za sobą renomowane licea z Rzeszowa, Jasła, Dębicy, Mielca i Przemyśla, a wyprzedziły ją m.in. szkoły społeczne, w których uczy się znacznie mniejsza liczba uczniów i z którymi trudno w ogóle konkurować.

Sukces odniesiony w województwie przełożył się również na sukces w skali kraju. I LO jako jedyne liceum powiatu sanockiego znalazło się wśród 500 placówek ujętych w Rankingu Ogólnopolskim, plasując się na bardzo dobrym – 190. miejscu. W stosunku do ubiegłego roku był to awans aż o 94 miejsca – i jest to powód do dumy.

Niezwykle trafną puentą powyższych stwierdzeń jest komentarz Kapituły Rankingu, umieszczony na stronie internetowej „Perspektyw”:
Złote, Srebrne i Brązowe… najlepsze polskie szkoły ponadgimnazjalne to miejsca, gdzie zaczyna się dobra przyszłość. Nie tylko uczniów, ale i nas wszystkich, naszego kraju, Europy, świata. Przyglądamy się tym szkołom od 18 lat, staramy się poznać ich receptę na sukces i upowszechnić ją, z korzyścią dla całego systemu edukacji. Dobra szkoła była, jest i będzie na wagę złota! A biorąc pod uwagę fakt, że już w tym roku I LO ma 3 finalistów olimpiad przedmiotowych i można stwierdzić, że szkoła ma świetne perspektywy na przyszłoroczny ranking i równie świetlane roztacza przed tymi, którzy zechcą się w niej uczyć.

tekst sponsorowany
26-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook