REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

Ludzie pomagają, ale potrzeby są ogromne. Pozostały mury (ZDJĘCIA)

WUJSKIE / PODKARPACIE. Mija trzy tygodnie od pożaru w Wujskiem, który pozbawił pięcioosobową rodzinę dachu nad głową, zabierając jednocześnie cały dorobek życia.

Dzień po pożarze pomocy udzieliła gmina Sanok, w formie celowego zasiłku w wysokości 12 tys. zł.

7

Proboszcz miejscowej parafii ksiądz Piotr Babiarz zorganizował zbiórkę parafialną, nie tylko w Wujskiem i Załużu, ale także współpracując z innymi proboszczami, w Bykowcach, Tyrawie Wołoskiej, Lisznej, Olchowcach oraz w kościele na Posadzie.

– W sumie udało się nam zebrać ponad 35 tys. zł. To na pewno bardzo cenna pomoc, choć zdajemy sobie sprawę, że potrzeby są ogromne. Z tego miejsca dziękuje wszystkim za wsparcie i przede wszystkim strażakom ochotnikom, którzy prowadzili zbiórkę – mówi ks. Piotr Babiarz, proboszcz parafii pw. Św. Kosmy i Damiana w Wujskiem.

Co ważne, nie została naruszona konstrukcja budynku. Można więc dom odbudować. Potrzebne są materiały budowlane, bo po pożarze pozostały mury.

Wesprzeć rodzinę z Wujskiego można ponadto wpłacając pieniądze na utworzone konto celowe przy Stowarzyszeniu Mieszkańców i Sympatyków Załuża.

NUMER KONTA: 29 2030 0045 1110 0000 0428 3200 z dopiskiem „Dla rodziny Grega z Wujskiego”.

Jeśli są osoby,które mogą wesprzeć pogorzelców w inny sposób niż finansowy, proszone są o kontakt z Anią pod numerem telefonu: 506 813 770.ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Tragedia w Wujskiem. Pożar strawił dorobek życia (ZDJĘCIA, VIDEO)

GMINA SANOK: Pogorzelcy z Wujskiego potrzebują pomocy (FILM, ZDJĘCIA)

15-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)