REKLAMA
REKLAMA

Mamy półfinalistę konkursu geologiczno-środowiskowego. Gimnazjalista z Sanoka jedynym reprezentantem z Podkarpacia

SANOK / PODKARPACIE. Sławomir Ziarko z gimnazjum nr 4 w Sanoku, jako jedyny z Podkarpacia pojedzie do Krakowa na półfinał XVII edycji ogólnopolskiego konkursu „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”.

Na podstawie nadsyłanych prac pisemnych do półfinału konkursu dla województw małopolskiego i podkarpackiego, zakwalifikowało się zaledwie 6 uczniów. Jedynym reprezentantem Podkarpacia w tej grupie jest Sławomir Ziarko z sanockiego gimnazjum.

68815_161093273909736_701876_n

Półfinał  w Krakowie jest jednocześnie finałem regionalnym tego konkursu. Opiekunem gimnazjalisty jest Adam Rossmanith, nauczyciel geografii.

Konkurs prowadzony jest w dwóch kategoriach wiekowych. Poza gimnazjalistami biorą w nim udział także uczniowie ze szkół średnich z całej Polski. Sześciu półfinalistów powalczy o nagrody i wyróżnienia. Laureaci pierwszych miejsc obu kategorii wezmą udział w finale ogólnopolskim, który zaplanowano na 9 czerwca w Warszawie.

ziemia

09-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)