REKLAMA
REKLAMA

Mamy półfinalistę konkursu geologiczno-środowiskowego. Gimnazjalista z Sanoka jedynym reprezentantem z Podkarpacia

SANOK / PODKARPACIE. Sławomir Ziarko z gimnazjum nr 4 w Sanoku, jako jedyny z Podkarpacia pojedzie do Krakowa na półfinał XVII edycji ogólnopolskiego konkursu „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”.

Na podstawie nadsyłanych prac pisemnych do półfinału konkursu dla województw małopolskiego i podkarpackiego, zakwalifikowało się zaledwie 6 uczniów. Jedynym reprezentantem Podkarpacia w tej grupie jest Sławomir Ziarko z sanockiego gimnazjum.

68815_161093273909736_701876_n

Półfinał  w Krakowie jest jednocześnie finałem regionalnym tego konkursu. Opiekunem gimnazjalisty jest Adam Rossmanith, nauczyciel geografii.

Konkurs prowadzony jest w dwóch kategoriach wiekowych. Poza gimnazjalistami biorą w nim udział także uczniowie ze szkół średnich z całej Polski. Sześciu półfinalistów powalczy o nagrody i wyróżnienia. Laureaci pierwszych miejsc obu kategorii wezmą udział w finale ogólnopolskim, który zaplanowano na 9 czerwca w Warszawie.

ziemia

09-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)