REKLAMA
REKLAMA

Muzyk z Dydni zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Suwałkach

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Filip Siwiecki ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Dydni zdobył tytuł zwycięzcy II Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Suwałkach.

Młody muzyk na co dzień uczy się w klasie akordeonu Krzysztofa Burego.

Konkurs organizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Suwałkach, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie oraz Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie przyciągnął ponad 100 młodych wykonawców z Polski i z zagranicy. Wystąpili oni w sześciu kategoriach solistycznych oraz dwóch zespołowych.

suwalki

Filip zaprezentował się w ramach kategorii A2, w której rywalizowało 25 akordeonistów m. in. z Warszawy, Mławy, Torunia, Ełku, Solca Kujawskiego, Augustowa, Grajewa, Suwałk oraz szkół zagranicznych. Znakomicie wykonał swój program czym zdobył uznanie komisji konkursowej w składzie: prof. Raimondas Sviackevicius – Litewska Akademia Muzyki i Tańca w Wilnie, dr Leszek Kołodziejski – Akademia Muzyczna w Łodzi, ad. dr Rafał Grząka – Uniwersytet Muzyczny w Warszawie.

Młody akordeonista z Dydni otrzymał 24,66 pkt w 25 punktowej skali. Była to najwyższa nota przyznana w konkursie, nie tylko kategorii A2, ale również  biorąc pod uwagę wszystkie grupy wykonawców.

źródło: SM Dydnia

09-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)